MV2
 
Acum este 28 Mar 2024, 13:43

Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 4 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Pima partida 2011
MesajScris: 12 Mar 2011, 21:06 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 25 Ian 2011, 02:28
Mesaje: 1583
Florin scrie:
Maine vreu s-a ajung si eu pe balta,m-ar interesa daca a fost aglomerata sambata si pe la ce ora sa fiu la bariera.




Balta a fost ocupata in proportie de 70%!!!! Cred ca daca o sa ajungeti pe balta intre orele 04.30 - 05.00 este perfect!!!!! La orele 05.30 se da drumul pe balta!!!!

_________________
Victoras Petcu
www.moaravlasiei2.ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Pima partida 2011
MesajScris: 12 Mar 2011, 22:41 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 31 Ian 2011, 11:19
Mesaje: 44
Localitate: Bucuresti
Noi am ajuns ieri in jur de ora 1.00 si am fost a treia masina. Momentan suntem inca pe balta si ne luptam cu frigul.. care e mai aprig decat ieri. Pe zi a fost o vreme de exceptie!


Va asteptam cu un comentariu mai amplu la intoarcere acasa, despre ce ati facut, ce ati vazut,etc pe balta!!!! Multumim!!!!!

_________________
Serban F


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Pima partida 2011
MesajScris: 13 Mar 2011, 21:47 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 31 Ian 2011, 11:19
Mesaje: 44
Localitate: Bucuresti
Salutare tuturor!

Dupa atata timp de asteptare, cele 36 de ore petrcute pe MV2 au fost ca o gura de aer.
Am ajuns pe balta vineri spre sambata, undeva in jurul orei 1.00, impreuna cu alti doi prieteni pescari. Ne-am grabit sa ajungem asa devreme datorita nerabdarii si a dorintei de a prinde posturile pe care le frecventam cel mai des pe Moara. Ajunsi la bariera, am fost surprinsi sa vedem ca suntem a treia si a patra masina. In celealte doua deja ajunse se mai aflau 6 pescari (daca nu ma insel) ce faceau parte din Clubul Green Lake (i-am recunoscut dupa tricouri si steguletul pe care il aveau la ei). Am discutat putin cu ei, am cazut de acord la posturi apoi ne-am pus sa dormim in asteparea semnalului de a intra. Pana la acesta, coada de masini a inceput sa creasca si pana la intrare au venit suficient pescari cat sa se umple aproape toata balta.
De prins s-a prins bine pe capetele baltii si de pe pontoane, pe centru activitatea fiind destul de scazuta. Acest lucru nu ne-a mirat si nici nu ne-a impiedicat sa luam decizia de a ramane si peste noapte. Am facut greu fata frigului venind pregatiti doar pentru cele 12 ore dar a meritat si deja planuim sa venim weekendul viitor in speranta ca se va mai incalzi si apa.

Multumim MV2!

Pentru putin!!!!!! Va garantez ca saptamina viitoare,lucrurile se vor schimba in bine in proportie de 100% atit in ceea ce priveste incalzirea apei,cit si in "pofta de mincare a crapului" !!!!!

LE. Am vazut ca au fost si ceva reporteri de la PV-TV :D


Fişiere ataşate:
DSC03538.JPG
DSC03538.JPG [ 2.14 MiB | Vizualizat de 7800 ori ]

_________________
Serban F
Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Pima partida 2011
MesajScris: 13 Mar 2011, 22:03 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 25 Ian 2011, 02:28
Mesaje: 1583
" Am vazut ca au fost si ceva reporteri de la PV-TV "

Asa este,au fost cei de la PV-TV,care au si filmat citeva driluri in direct!!!!

_________________
Victoras Petcu
www.moaravlasiei2.ro


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 4 mesaje ] 

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Template made by DEVPPL - Translation/Traducere: phpBB România