MV2
 
Acum este 29 Mar 2024, 00:17

Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 14 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Locuri bune de pescuit ?
MesajScris: 03 Mar 2011, 14:57 
Neconectat

Membru din: 03 Mar 2011, 11:12
Mesaje: 9
Localitate: Pitesti
As vreo un sfat despre locul de pescuit cel mai productiv, ptr o sedinta in primavara, acum in aprilie.........nu mai am rabdare. Mentionez ca nu am fost niciodata pe MV2. Abia astept sa pescuiesc pe balta, am auzit si am citit numai cuvinte de lauda despre balta,, dar nimik despre locurile de pescuit cele mai bune.Multumesc.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Locuri bune de pescuit ?
MesajScris: 03 Mar 2011, 17:53 
Neconectat

Membru din: 27 Ian 2011, 04:16
Mesaje: 22
toate locurile sunt bune , langa malul opus :)) cu putina nadire si momitoare umplute cu ,,papa bun'' nu prea poti sa dai gres daca le pui langa malul celalalt. daca mai e si un palc de stuf cu atat mai bine...
numai bine...


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Locuri bune de pescuit ?
MesajScris: 04 Mar 2011, 15:49 
Neconectat

Membru din: 03 Mar 2011, 11:12
Mesaje: 9
Localitate: Pitesti
Merci de sfat, nu vreau sa fiu rautacios si nici sa intru in polemica cu nimeni, dar treaba cu stuful este valabila pe orice balta, dar pe orice lac sunt locuri cu anumit particularitati. Vroiam sa aud de exemplu " de la cabana paznicilor, in dreapta" sau ceva de genul acesta. Oricum merci de bunele intentii. Salut.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Locuri bune de pescuit ?
MesajScris: 04 Mar 2011, 19:03 
Neconectat

Membru din: 27 Ian 2011, 04:16
Mesaje: 22
din partidele pe care le-am facut, adevarat nu au fost foarte multe, dar au fost din martie in decembrie, am prins bine indiferent de loc, daca dadeam departe. un loc preferat as putea spune este cel de vis-a-vis de pontonul care se vede pe partea cealalta, pe la jumatatea baltii...


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Locuri bune de pescuit ?
MesajScris: 11 Mar 2011, 11:49 
Neconectat

Membru din: 03 Mar 2011, 11:12
Mesaje: 9
Localitate: Pitesti
Cam asa ceva vroiam sa aud. OK,iti multumesc si poate ne vedem pe balta, toate cele bune, te salut.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Locuri bune de pescuit ?
MesajScris: 11 Mar 2011, 19:21 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 11 Mar 2011, 01:20
Mesaje: 14
E u unu nu cred ca va fi cineva care va spune pe aceasta balta ca este neaparat un loc unde vei prinde cel mai bine.
Cel mai bine prinzi dupa citeva partide si iti faci o parere mai ales despre nada , momeala si un loc in care ai prins cel mai bine.
Asa ca intrebarile astea despre cea mai indicata nada , momeala si cel mai bun loc sunt inutile
Garantez ca dupa maxim 5 partide veti fi cel mai bine informat din toate privintele.
Anul trecut am avut nr de tel postat dupa citeva partide in care impreuna cu fiul meu nu am prins mai putin de 200 de kg in 12 ore , m-au sunat multi foarte multi i-am sfatuit cum sa faca si pot spune ca multi m-au sunat inapoi si mi-au multumit
EU UNUL VREAU SA SPUN CEVA INDIFERENT DE BALTA PESTELE S-A SMECHERIT RAU nu se mai prinde peste cu acul cu gamalie ca in tineretea mea , acum daca nu ii dai miere sa se linga pe mustati nu il vezi asa ca nu vreau sa mi-o luati in nume de rau dar am si eu o virsta si am 2 ani consecutivi de cind bat pe Moara Vlasiei si pot spune sincer si concret ca este balata nr 1 din tara.
Sa stiti ca nu sunt nici ruda nici nimic cu patronul acestei balti pot spune ca ne-am cunoscut intr-o conjuctura foarte urita unde am vazut clar ca tot ce mi-a spus acest om a fost reeal si am ajuns sa fiu pus in situatia de a-mi cere scuzele de riguare.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Locuri bune de pescuit ?
MesajScris: 11 Mar 2011, 21:15 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 01 Feb 2011, 20:02
Mesaje: 13
"Anul trecut am avut nr de tel postat dupa citeva partide in care impreuna cu fiul meu nu am prins mai putin de 200 de kg in 12 ore , m-au sunat multi foarte multi i-am sfatuit cum sa faca si pot spune ca multi m-au sunat inapoi si mi-au multumit"

De curiozitate , acele 200 de kg in 12 ore au fost prinse cu ajutorul navomodelului?


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Locuri bune de pescuit ?
MesajScris: 12 Mar 2011, 10:08 
Neconectat

Membru din: 03 Mar 2011, 11:12
Mesaje: 9
Localitate: Pitesti
Scuze ca nu am fost explicit de la inceput. M-am referit la "locuri" interesante d.p.d.v submers: stucturi subacvatice, praguri, platouri, zone cu agatatura, etc, ca sa nu mai pierd timpul, si asa destul de scurt (12h) pe o balta necunoscuta sa caut cu plumbul si markerul zonele mai sus amintite...........Doream un reper, un indiciu...Cat despre nada si momeala (ptr cei care au intrebat) trebuie sa incerci :D altfel te uiti la ele toata ziua, si te intrebi de ce nu ai prins nimic?Iar pestele, este din ce in ce ce mai smecher, mai greu de prins, aici ai mare dreptate.Cat despre locul baltii in top, cred ca este nr 3 din tara. Te salut


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Locuri bune de pescuit ?
MesajScris: 12 Mar 2011, 14:21 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 11 Mar 2011, 01:20
Mesaje: 14
Uneori si mai ales la primele partide am prins cu ajutorul navomodelului dupa aceea fara fiindca pina in ora 12 adica la prinz eream deja plictisiti.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Locuri bune de pescuit ?
MesajScris: 14 Mar 2011, 13:57 
Neconectat

Membru din: 03 Mar 2011, 11:12
Mesaje: 9
Localitate: Pitesti
[quote="popescu44"]Uneori si mai ales la primele partide am prins cu ajutorul navomodelului dupa aceea fara fiindca pina in ora 12 adica la prinz eream deja plictisiti.[/quote



Pai de, cine are bani de barcuta.......si de sonar..........e din alta galaxie............Alta treaba :lol:
Aveti idee daca se poate folosii inaintas, si de care ,monofilament sau textil ? Multumesc


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 14 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Template made by DEVPPL - Translation/Traducere: phpBB România