MV2
 
Acum este 19 Mar 2024, 13:08

Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 1 mesaj ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: INTERVIU FLORENTIN PETRE
MesajScris: 20 Mai 2011, 17:00 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 25 Ian 2011, 02:28
Mesaje: 1583
Florentin Petre vorbeste pentru Crapmania.ro despre marea sa pasiune - pescuitul la crap.



C - Consideri ca fotbalul ti-a rapit din timpul pe care l-ai fi putut petrece la pescuit?
FLORENTIN PETRE - Fotbalul ma oboseste foarte mult, iar pescuitul este relaxarea dupa o perioada grea de meciuri si antrenamente.

C - Pescuitul crapului te-a atras cel mai mult? De ce?
F. P. - Pescuitul la crap este foarte frumos, adrenalina si bucurie, dupa ce scoti pestele din apa. Este foarte placut..

C - Ai fugit vreodata din cantonament pe balta?
F.P. – S-a intamplat de mai multe ori sa fim in cantonament la Saftica si sa mergem la pescuit la Snagov. Dar niciodata nu am fugit din cantonament!

C - Ai vreo captura memorabila? Pe ce lac?
F.P. - Capturi memorabile am mai multe. Imi place sa merg la balta si sa prind mai multi crapi de 8, 10, sau 12 kg, decat sa prin unul mai mare dar in 6 luni. Balta din Popesti-Leordeni este foarte frumoasa si am avut acolo multe capturi deosebite. Si pe Moara Vlasiei a fost foarte frumos si o sa revin cu siguranta. Astept sa vina vacanta.

C - Ce prieteni pescari-fotbalisti ai avut?
F. P. - In special pe Jean Vladoiu cu care am fost de multe ori la pescuit. Si pe Marius Niculae, baieti deosebiti si pescari foarte buni.

C - Care este momeala ta preferata?
F.P. - Momeala o aleg dupa sezon. Depinde foarte mult si de balta. In general imi place la porumb si boilles. Depinde…

C - Ce alegi dintre un derby la tv sau pe stadion si o iesire pe balta?
F.P. - La meciurile de la televizor ma enervez, iar pe stadion obosesc. Pe balta ma relaxez si ma pregatesc de urmatorul meci!

C - Patrik, baiatul tau, e pescar?
F.P. - Daaa, lui Patrick ii place foarte mult la pescuit, este un pescar norocos, intotdeauna prinde pestele cel mai mare!

C - Ce scule ai?
F.P. - Scule am multe, adunate in timp. Dar cele de rezistenta sunt 4 bete Shimano + 4 mulinete tot Shimano. Le iubesc mult!

C - Am vazut ca la recenta ta retragere ti-ai dat nota 9 carierei tale de fotbalist. Ce nota iti dai ca pescar?
F.P. - Nota de la pescuit o iau la sfarsitul zilei. Daca am prins ma laud, daca nu merg acasa si dorm linistit.



Fişiere ataşate:
untitled.bmp
untitled.bmp [ 518.22 KiB | Vizualizat de 9164 ori ]


Fişiere ataşate:
1.bmp
1.bmp [ 293.85 KiB | Vizualizat de 9164 ori ]

_________________
Victoras Petcu
www.moaravlasiei2.ro
Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 1 mesaj ] 

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Template made by DEVPPL - Translation/Traducere: phpBB România