MV2
 
Acum este 19 Mar 2024, 12:28

Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 41 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: echipament crap
MesajScris: 07 Mar 2011, 08:40 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 28 Ian 2011, 20:57
Mesaje: 41
Localitate: Bucuresti
Daca vrei sa participi la concursuri iti trebuiesc anumite echipamente .
Eu in decembrie mi-am luat tot ca sa pot merge la concursuri si sa pot merge si pe Tancabesti :
- MTX14 = 4 buc
- mulinete Ryobi Proskier = 4 buc
- rod pod Daiwa Inox 4 posturi
- saltea mare Gardner
- fir Ultima Power Carp
- minciog Sert L=2m
- ace Korda
- plumbi Korda casting tournament
- swingere Nash
- avertizori (am gasit la mai multi furnizori aceleasi swingere asa ca nu pot sa-ti spun de cine sunt facuti exact , difera eticheta)
- manusa Gardner
- masuta Nash
- umbrela Baracuda
- scaun Baracuda
- husa lansete Baracuda
- cobra
- etc.....
Mai trebuie cort , saltea sau pat de ala lung , dar nu mai am bani . Probabil in iarna care vine imi iau .
Oricum pescuitul de crap a ajuns un sport foarte scump .
Eu nu mi-am luat echipament scump , dar m-a cocosat si asta .


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: echipament crap
MesajScris: 07 Mar 2011, 09:01 
Neconectat

Membru din: 27 Ian 2011, 13:21
Mesaje: 15
Localitate: bucuresti
gabicarp scrie:
Daca vrei sa participi la concursuri iti trebuiesc anumite echipamente .
Eu in decembrie mi-am luat tot ca sa pot merge la concursuri si sa pot merge si pe Tancabesti :
- MTX14 = 4 buc
- mulinete Ryobi Proskier = 4 buc
- rod pod Daiwa Inox 4 posturi
- saltea mare Gardner
- fir Ultima Power Carp
- minciog Sert L=2m
- ace Korda
- plumbi Korda casting tournament
- swingere Nash
- avertizori (am gasit la mai multi furnizori aceleasi swingere asa ca nu pot sa-ti spun de cine sunt facuti exact , difera eticheta)
- manusa Gardner
- masuta Nash
- umbrela Baracuda
- scaun Baracuda
- husa lansete Baracuda
- cobra
- etc.....
Mai trebuie cort , saltea sau pat de ala lung , dar nu mai am bani . Probabil in iarna care vine imi iau .
Oricum pescuitul de crap a ajuns un sport foarte scump .
Eu nu mi-am luat echipament scump , dar m-a cocosat si asta .


Gabi, spune-le prietenilor de pe site cat te-a costat echipamentul.
multumesc


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: echipament crap
MesajScris: 07 Mar 2011, 11:06 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 28 Ian 2011, 20:57
Mesaje: 41
Localitate: Bucuresti
Daca fac asa un calcul la prima vedere cu fel de fel de maruntisuri cred ca ajung la aproximativ 2000 euro . Nu am dat banii deodata ci in decurs de 2 ani .
Daca ar sti sotia mea de suma asta cred ca imi pune o perna pe presul de la usa si ma mut acolo .
Se pot lua echipamente si cu 500 euro si cu 10000 euro .
Vine targul pe 31 martie si poate sunt promotii .
De exemplu cei de la Meem-team au infiecare an o promotie : rod pod + 4 lansete + 4 mulinete =1000 - 1600 lei (pret aproximativ- parca asa era anul trecut daca imi aduc bine aminte ). Lansetele si mulinetele parca sunt Sert .


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: echipament crap
MesajScris: 07 Mar 2011, 11:39 
Neconectat

Membru din: 27 Ian 2011, 13:21
Mesaje: 15
Localitate: bucuresti
gabicarp scrie:
Daca fac asa un calcul la prima vedere cu fel de fel de maruntisuri cred ca ajung la aproximativ 2000 euro . Nu am dat banii deodata ci in decurs de 2 ani .
Daca ar sti sotia mea de suma asta cred ca imi pune o perna pe presul de la usa si ma mut acolo .
Se pot lua echipamente si cu 500 euro si cu 10000 euro .
Vine targul pe 31 martie si poate sunt promotii .
De exemplu cei de la Meem-team au infiecare an o promotie : rod pod + 4 lansete + 4 mulinete =1000 - 1600 lei (pret aproximativ- parca asa era anul trecut daca imi aduc bine aminte ). Lansetele si mulinetele parca sunt Sert .



majoritatea suntem la fel cu sotiile, eu mi-am achizitionat recent 4 century FS si nu stiu cum sa o dau la intors, de unde le am bla bla, :lol: probabil o sa cumpar un pres mai mare sau pun salteaua de primire la usa :lol:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: echipament crap
MesajScris: 07 Mar 2011, 11:54 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 28 Ian 2011, 20:57
Mesaje: 41
Localitate: Bucuresti
Vorbeam cu un prieten care si-a luat o lanseta daiwa si a spus acasa ca a dat 50 lei pe ea si ca ar mai vrea inca 2 bucati . Acum isi facea griji ca venea ziua lui si ii da sotia lui 100 lei sa-si ia 2 lansete si nu stia de unde scoate diferenta de inca vre-o 600 lei sa-si cumpere ''cadoul'' .
E cu dus intors toata treaba asta .


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: echipament crap
MesajScris: 07 Mar 2011, 16:13 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 02 Mar 2011, 23:33
Mesaje: 18
dragii mei colegi,v-am intrebat daca stiti ceva despre lansetele mtx 9,pt ca infara de forumuri nu stiu nimic despre ele!

_________________
Pescarul contează mai mult pe lăcomia peştelui, decât pe propria-i inteligenţă


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: echipament crap
MesajScris: 07 Mar 2011, 16:44 
Neconectat

Membru din: 27 Ian 2011, 13:21
Mesaje: 15
Localitate: bucuresti
mihasca_doru scrie:
dragii mei colegi,v-am intrebat daca stiti ceva despre lansetele mtx 9,pt ca infara de forumuri nu stiu nimic despre ele!

concret ce vrei sa stii despre ele?
1- daca vrei sa le rupi la lansare nu o sa reusesti cu pb de max 160 g cat am incercat eu
2- in drill daca ai norocul sa ai captura mare sunt ok

in rest intreaba ceva concret si ti se va raspunde
cele mai bune bete sunt acelea pe care ti le permiti financiar sfatul meu este sa incerci batul inainte de al cumpara
si cel mai important lucru depinde ce vrei sa faci cu acel bat.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: echipament crap
MesajScris: 07 Mar 2011, 16:56 
Neconectat

Membru din: 27 Ian 2011, 13:21
Mesaje: 15
Localitate: bucuresti
gabicarp scrie:
Vorbeam cu un prieten care si-a luat o lanseta daiwa si a spus acasa ca a dat 50 lei pe ea si ca ar mai vrea inca 2 bucati . Acum isi facea griji ca venea ziua lui si ii da sotia lui 100 lei sa-si ia 2 lansete si nu stia de unde scoate diferenta de inca vre-o 600 lei sa-si cumpere ''cadoul'' .
E cu dus intors toata treaba asta .


:lol: imi cumpar anul trecut un set de 4 bblc-uri le scot din cutii arunc cutiile si ca orice pescar cand ajung cu ele acasa incep sa pun fir pe ele, la care ma intreaba nevasta " pe astea cat naiba ai mai dat?" la care eu foarte hotarat ii zic lasa mama ca sunt taiwaneze nu vezi, le-am cumparat din europa cu 50 lei bucata.
ironia sortii trebuia sa-i cumparam un cadou unui prieten care este si el pescar si imi zice nu-i cumperi si lui 4 mulinete din alea cu 50 bucata ca o sa se bucure.
asa ca aveti grija ce spuneti acasa


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: echipament crap
MesajScris: 07 Mar 2011, 17:17 
Neconectat

Membru din: 27 Ian 2011, 13:21
Mesaje: 15
Localitate: bucuresti
mihasca_doru scrie:
dragii mei colegi,v-am intrebat daca stiti ceva despre lansetele mtx 9,pt ca infara de forumuri nu stiu nimic despre ele!

http://www.danmitranescu.ro/0_180/-HAKUYO-MTX.php


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: echipament crap
MesajScris: 07 Mar 2011, 17:33 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 31 Ian 2011, 11:19
Mesaje: 44
Localitate: Bucuresti
mihai.m scrie:
gabicarp scrie:
Daca fac asa un calcul la prima vedere cu fel de fel de maruntisuri cred ca ajung la aproximativ 2000 euro . Nu am dat banii deodata ci in decurs de 2 ani .
Daca ar sti sotia mea de suma asta cred ca imi pune o perna pe presul de la usa si ma mut acolo .
Se pot lua echipamente si cu 500 euro si cu 10000 euro .
Vine targul pe 31 martie si poate sunt promotii .
De exemplu cei de la Meem-team au infiecare an o promotie : rod pod + 4 lansete + 4 mulinete =1000 - 1600 lei (pret aproximativ- parca asa era anul trecut daca imi aduc bine aminte ). Lansetele si mulinetele parca sunt Sert .



majoritatea suntem la fel cu sotiile, eu mi-am achizitionat recent 4 century FS si nu stiu cum sa o dau la intors, de unde le am bla bla, :lol: probabil o sa cumpar un pres mai mare sau pun salteaua de primire la usa :lol:


La cat costa ele e bine ca mai ai si pentru pres :)) s-ar putea sa aprecieze.. :D

Eu, din fericire, nu am astfel de probleme.. inca.. Mi-am obisnuit prietena (cel mai probabil viitoarea partenera de viata) cu scorurile si probabil nici daca as gasi ceva ieftin rau nu m-ar crede ca am dat atat pe el :))

_________________
Serban F


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 41 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5  Următorul

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Template made by DEVPPL - Translation/Traducere: phpBB România