MV2

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Acum este 10 Iul 2020, 11:00

Ora este UTC + 2

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 1 mesaj ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: ANUNT IMPORTANT !!!
MesajScris: 25 Noi 2019, 19:04 
Neconectat

ANUNTAM PE CEI INTERESATI CA INCEPAND DE MAINE 26.11.2019, INCEPEM RECOLTAREA CRAPULUI CHINEZESC (SANGER + NOVAC), A SOMNULUI SI A PLATICII !!!

JUDECATORIA SECTORULUI 2
SECTIA CIVILA
DOSAR NR. 914/300/2020
TERMEN: 22.01.2020

DOMNULE PRESEDINTE

Subsemnatul PETCU MARIUS MARIAN, domiciliat in Bucuresti, Str. Doamna Ghica, nr. 20, bl.4, sc. 1, etj. 4, ap. 13, parat in dosarul de mai sus mentionat, avand ca obiect, ordin de protectie, formulez:

CONTESTATIE

impotriva solutiei nr……din data de 20.01.2020, pronuntata de JUDECATORIA SECTORULUI 2 pentru urmatoarele motive:

1. Unchiul meu, Petcu Marian domiciliat in Bucuresti Str. Radovanul, nr….bl…..sc…. etj 1, ap….. sector 2 si verisorul meu Petcu Victor domiciliat in Bucuresti Str. Radovanul, nr….bl…..sc….parter , ap….. sector 2, locuiesc in perimetrul celor 500 de metri, pe care instanta mi-a interzis sa ma apropii de locuinta reclamantei, care domiciliaza in str…………….. nr….bl…..sc…. Etj…, ap….. sector 2, locuinta care se afla la aproximativ 100 de metri fata de locuintele rudelor mele.
Ca urmare a acestui fapt ma aflu in imposibilitataea sa-i pot vedea pe unchiul si pe verisorul meu.
Unchiul meu este o persoana in varsta, are probleme cu sanatatea si are nevoie de ajutorul meu.
2. Tatal meu, detine o locuinta in apropiere de locuinta reclamantei in str. nr. 9, sector 2, unde nu locuieste nimeni si sunt nevoit sa trec din cand in cand sa trec pe la aceasta locuinta pentru a ma ocupa de ingrijirea ei.
Va mentionez, ca am fost de acord cu ordinul de protectie, instituit de instanta, dar nu m-am gandit ca o sa fie o limita de distanta minima de apropriere fata de reclamanta si de zona respectiva, adica 500 de metri.
Pentru aceste motive, va rog respectos sa dispuneti micsorarea distantei de 500 de metri la 100 de metri fata de reclamanta, pentru a putea sa merg la rudele mele si la locuinta proprietatea tatalui meu .
Anexez prezentei cereri urmatoarele acte (adrese) :

- Copie C.I. (adresa unchiului meu)
- Copie C.I. (adresa varului meu)
- Copie Contract Vanzare/Cumparare (adresa locuintei proprietatii tatalui meu)

Data : 27.01.2020 Cu respect,
Petcu Marius Marian

DOMNULUI PRESEDINTE AL JUDECATORIEI SECTORULUI 2, BUCURESTI
SECTIA CIVILA

Sus

Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 1 mesaj ] 

Ora este UTC + 2