MV2
 
Acum este 28 Mar 2024, 21:18

Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 17 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Sa ne cunoastem.
MesajScris: 05 Iul 2011, 12:51 
Neconectat

Membru din: 04 Iul 2011, 21:34
Mesaje: 3
Salut sunt Victor si am 37 de ani.Am si eu o intrebare,daca vreau sa vin cu baiatul meu de 14 ani la MV2 pentru o partida de 12h C&R cat m-ar costa si ar avea si el voie sa de-a cu aceleasi lansete ca si mine?(adica daca trage un peste la una dintre cele 4 lansete sa il ia el si daca crede ca nu poate sa il ia sa preiau eu lanseta)Multumesc anticipat pentru raspunsuri.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Sa ne cunoastem.
MesajScris: 06 Iul 2011, 07:19 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 25 Ian 2011, 02:28
Mesaje: 1583
Victor Negrea scrie:
Salut sunt Victor si am 37 de ani.Am si eu o intrebare,daca vreau sa vin cu baiatul meu de 14 ani la MV2 pentru o partida de 12h C&R cat m-ar costa si ar avea si el voie sa de-a cu aceleasi lansete ca si mine?(adica daca trage un peste la una dintre cele 4 lansete sa il ia el si daca crede ca nu poate sa il ia sa preiau eu lanseta)Multumesc anticipat pentru raspunsuri.



Are voie!!!!! 12 ore C&R =60 lei!!!!

_________________
Victoras Petcu
www.moaravlasiei2.ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Sa ne cunoastem.
MesajScris: 06 Iul 2011, 09:48 
Neconectat

Membru din: 04 Iul 2011, 21:34
Mesaje: 3
victoras petcu scrie:
Victor Negrea scrie:
Salut sunt Victor si am 37 de ani.Am si eu o intrebare,daca vreau sa vin cu baiatul meu de 14 ani la MV2 pentru o partida de 12h C&R cat m-ar costa si ar avea si el voie sa de-a cu aceleasi lansete ca si mine?(adica daca trage un peste la una dintre cele 4 lansete sa il ia el si daca crede ca nu poate sa il ia sa preiau eu lanseta)Multumesc anticipat pentru raspunsuri.



Are voie!!!!! 12 ore C&R =60 lei!!!!

Iti multumesc foarte mult ca mi-ai raspuns si o sa fac o vizita baltii cat mai curand.:D


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Sa ne cunoastem.
MesajScris: 04 Sep 2011, 18:11 
Neconectat

Membru din: 04 Iul 2011, 21:34
Mesaje: 3
La taxa de 100lei/12h daca prind cantitatea maxima de peste admisa si vreau sa continui totusi sa pescuiesc pana la sfarsitul celor 12h dar sa dau drumul la tot ce prind in continuare se poate?Si cat m-ar costa inchirierea unei saltele de primire si a unui spray?


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Sa ne cunoastem.
MesajScris: 05 Sep 2011, 09:18 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 25 Ian 2011, 02:28
Mesaje: 1583
Victor Negrea scrie:
La taxa de 100lei/12h daca prind cantitatea maxima de peste admisa si vreau sa continui totusi sa pescuiesc pana la sfarsitul celor 12h dar sa dau drumul la tot ce prind in continuare se poate?Si cat m-ar costa inchirierea unei saltele de primire si a unui spray?



Probabil ca nu ati citit la "TAXE PESCUIT",unde se poate vedea :

"100 lei = 12 ore (pescarul poate pescuii și reține maxim 5 kg de pește după care poate pescuii restul zilei C&R)".


"Si cat m-ar costa inchirierea unei saltele de primire si a unui spray?

5 lei = saltea de primire
5 lei = spray dezifectant

_________________
Victoras Petcu
www.moaravlasiei2.ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Sa ne cunoastem.
MesajScris: 01 Feb 2012, 13:45 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 29 Ian 2012, 20:19
Mesaje: 9
Ma numesc Adi am 26 de ani si sunt din Timisoara,nu am ajuns niciodata pe MV2 spre dezamagirea mea :cry: dar anul acesta cu siguranta voi face sper 2-3 partide deoarece am auzit numai lucruri frumoase despre lac.Vreau cu aceasta ocazie sai salut pe toti membrii forumului si nu in ultimul rand pe domnul Victoras...


Va salut si eu si va asteptam cu placere !!!!!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Sa ne cunoastem.
MesajScris: 07 Feb 2012, 12:16 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 20 Oct 2011, 22:12
Mesaje: 49
Localitate: Buc
In primul rind imi pare rau ca nu am vazut acest topic dar cum niciodata nu este prea tirziu ma voi prezenta si eu.
Ma numesc Popescu Niculae am 53 de ani si locuiesc in Alexandria de peste 30 de ani , sunt Bucurestean dar sunt maritat in Alexandria .
Partenerul meu de pescuit este fiul meu Eduard in virsta de 26 de ani .
Pescuim pe MV2 de peste 4 ani si pot spune ca am avut foarte multe satisfactii de la acesta balta , consider ca este cea mai de bun simt balta din tara , populata intens cu pesti care depasesc usor 15-20kg. Cu toate ca , costurile unei partide de pescuit pentru noi sunt destul de mari nu cred pot sta 1 saptamina fara sa vin macar 1 data pe MV2 . Am o mica problema care a dus la multe polemici si anume din cauza problemelor medicale nu pot arunca si de aceea plantez cu barcuta .
Am tot explicat multora ca plantez din motive medicale dar nu ai cum sa le explici celor de 30-35 de ani ca dupa 45 de ani viata o ia inapoi si la toti ne vine rindul sa trecem prin acest mare dar foarte mare NECAZ numit BATRINETE.
Am discutat cu fiul meu si cred ca de anul acesta voi incerca sa pescuiesc si eu aruncat mai ales ca mi-am achizitionat si ceva scule mai performante care sper sa ma ajute in scopul pescuitului aruncat.
Despre capturi sunt foarte foarte incintat mai ales ca 2011 mi-a adus si captura anului pe MV2 un crap scurt si foarte umflat de 17,750kg sa nu mai spun si de cei de 13, 14 ,15 kg si de ce nu si de cei de 5-6-7 kg , la fiecare partida nu am avut prins mai putin de 80-90 kg de crap.
In speranta ca acesta iarna va trece repede repede de tot si ne vom regasi cit mai curind la pescuit pe MV2 urez tuturor cit mai multe patide de pescuit pe MV2 fiindca numai daca mergi la pescuit vei avea satisfactii.
Ma uit pe ferestra si cind vad zapada asta de aproape 1 m inaltime imi vine sa mor de ciuda si tare imi este frica ca nu se topeste curind , eu visam ca de 1 Martie voi fi pe balta, trebuie sa intelegeti ca nerabdarea mea este legata de acest microb care nu iarta si anume PESCUITUL. :oops: :oops: :oops:


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 17 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Template made by DEVPPL - Translation/Traducere: phpBB România