MV2
 
Acum este 29 Mar 2024, 00:07

Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 17 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: SA NE CUNOASTEM !!!
MesajScris: 27 Ian 2011, 19:33 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2011, 14:48
Mesaje: 17
Localitate: Bucuresti
Ma numesc Petre Iulian am 36 ani si de vre-o 4 ani am intrat in circuitul competitional .Am infintat in 2009 clubul Green Lake care/si propune sa promoveze pescuitul sportiv al crapului in sistemul catch & release (C&R), incurajand in mod activ membrii pentru practicarea acestui frumos sport cat si pentru pastrarea mediului inconjurator.

Moara Vlasiei pentru mine a fost rampa de lansare in pescuitul de competitie si aici am inchegat o prietenie cu partenerul meu de concursuri George Alexandru .Pentru mine Moara Vlasiei 2 a fost si o sa fie prima "dragoste".

Din pacate nu prea am mai fost pe balta decat in concursuri dar nu lipsesc niciodata de la Cupa Primaverii si Iernii unde am fost la toate editiile.

O zi buna .

_________________
..tel. 0765.071.874 .
Divizia de crap al Clubului Sportiv Imagine
.http://www.chiroiu4greenlake.ro/.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Sa ne cunoastem.
MesajScris: 27 Ian 2011, 20:57 
Neconectat

Membru din: 27 Ian 2011, 18:06
Mesaje: 12
Ma numesc Serban Daniel am 36 de ani si in ultimi 2 ani am avut destul de multe surprize placute pe Moara Vlasiei .Sper ca si anul acesta sa avem driluri tepene si sa pot sa-mi dobor recordul crapului de 14 kilograme prins la ultima iesire in noiembrie anul trecut. O seara buna.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Sa ne cunoastem.
MesajScris: 28 Ian 2011, 19:53 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2011, 20:22
Mesaje: 13
Razvan

Pescuiesc pe MV2 impreuna cu prietenul meu Stefan ( Mike) de vreo 6 ani, daca nu mai bine. Practic aici am invatat ce inseamna pescuitul adevarat la crap. Este o balta exceptionala, probabil balta cu cea mai mare densitate de crap din Romania. Talia pestilor mari a crescut in timp.
Capturi mari - 3 pesti aprox.16 kg , 2 - 15.5 kg, 1 - 14 kg.
Nu prea avem partida sa nu scoatem unul de 8-10 kg, secretul -- "boiles" --.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Sa ne cunoastem.
MesajScris: 31 Ian 2011, 16:32 
Neconectat

Membru din: 31 Ian 2011, 13:44
Mesaje: 1
Ma numesc CLAUDIU am 35 ani sunt din sibiu si pescuiesc cu prietenul si colegul meu de echipa ANDREI de vreo 3 ani si am prins si eliberat tot ,multi nu ne inteleg sper sa ajungem anul acesta la MV2 pentru ca multi ne-au indrumat spre aceasta balta ,va doresc la toti un an plin de driluri hai pa


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Sa ne cunoastem.
MesajScris: 01 Mar 2011, 19:42 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 28 Feb 2011, 19:57
Mesaje: 6
Localitate: brasov
ma numesc florin am 30 de ani .sunt din brasov si se pare ca voi veni pe mv2 foarte curand am auzit lucruri bune despre balta <:-p


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Sa ne cunoastem.
MesajScris: 04 Mar 2011, 21:18 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2011, 20:10
Mesaje: 9
Localitate: Brasov
Gaby ma numesc sunt din Brasov si am 30 ani, am fost anul trecut pima oara pe moara vlasiei dar m-am indragostit de aceasta balta dar mai am un mare avantaj : sotiei mele ii place la pescuit chiar daca fac mari eforturi sa ajung pe aceasta balta voi venii si anul acesta cat voi putea de mult merita <:-p salutari la toata lumea si fire intinse :D


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Sa ne cunoastem.
MesajScris: 13 Mar 2011, 21:15 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 13 Mar 2011, 21:05
Mesaje: 6
Ma numesc EDY am 35 ani sint din Campina si pescuiesc pe M.V de 3ani si int super incintat de aceasta balta. <:-p <:-p <:-p .Abia astep sa fac prima iesire pe balta :D :)


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Sa ne cunoastem.
MesajScris: 18 Mar 2011, 19:11 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 18 Mar 2011, 17:06
Mesaje: 1
Salut,sunt Bogdan Vaculisteanu si merg pe MV2 de 3 ani.Practic pe aceasta balta am invatat ce inseamna pescuitul la crap cu adevarat la indrumarea lui nea Dan Marinita (pe cate il salut)si cu greu ma pot lasa sa incerc si alte balti.
Felicitari si lui nea Victor Petcu pt. modul cum gestioneaza aceasta balta.
Fire intinse.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Sa ne cunoastem.
MesajScris: 09 Apr 2011, 21:36 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 09 Apr 2011, 17:00
Mesaje: 31
Va salut si va spun bine vam gasit !
Ma numesc Buhac Constantin am 43 de ani si indragesc pescuitul .
Pe Moara Vlasiei am reusit un loc 2 alaturi de dl Maty cand am prins peste 800 Kg de peste in primavara anului 2010 .
Despre dl Victor Petcu numai vorbe frumoase si multe felicitari pentru aceasta minunata balta !

_________________
federatia este garantul pescuitului de competitie!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Sa ne cunoastem.
MesajScris: 21 Iun 2011, 12:43 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 20 Iun 2011, 22:07
Mesaje: 2
Localitate: Pitesti
Va salut pe toti "colegii de suferinta" in acest minunat sport.
Ma numesc Mihai Badea, sunt din Pitesti, am 30 de ani iar de 4 ani am inceput pescuitul sportiv la crap.
As vrea sa salut aceasta comunitate si sa va doresc tuturor fire intinse.

_________________
C&R


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 17 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Template made by DEVPPL - Translation/Traducere: phpBB România