MV2
 
Acum este 29 Apr 2024, 00:13

Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 28 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Abonament Moara Vlasiei
MesajScris: 04 Feb 2011, 00:34 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2011, 03:46
Mesaje: 13
Ok, si daca sunt doi pescari, fiecare plateste taxa de inchiriere?


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Abonament Moara Vlasiei
MesajScris: 04 Feb 2011, 00:41 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 25 Ian 2011, 02:28
Mesaje: 1583
cristi scrie:
Ok, si daca sunt doi pescari, fiecare plateste taxa de inchiriere?


Dl Cristi,fiecare pescar va platii,taxa de inchiriere a pontonului!!!!

_________________
Victoras Petcu
www.moaravlasiei2.ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Abonament Moara Vlasiei
MesajScris: 12 Feb 2011, 20:15 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 01 Feb 2011, 20:02
Mesaje: 13
Mi se pare putin cam ciudat , si asta doar din prisma business-ului. Adica sa presupunem ca eu vin cu un prieten pe balta si mai sunt 2 pontoane libere. Dat fiind faptul ca trebuie sa platesti taxa separata pentru inchirierea pontonului e logic ca o sa luam 2 pontoane diferite. Asta inseamna ca noi 2 vom plati 100 lei taxa pescuit 24 de ore/fiecare si 60 de lei inchiere ponton. Total 320 de lei amandoi si ocupam 2 pontoane. Daca ar putea 2 persoane sa pescuiasca de pe acelasi ponton si sa plateasca o singura taxa de ponton(2 persoane 60 lei/ponton) ar ramane un ponton liber in care ati castiga inca una sau 2 taxe de pescuit + taxa pontonului aferent.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Abonament Moara Vlasiei
MesajScris: 12 Feb 2011, 23:02 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 25 Ian 2011, 02:28
Mesaje: 1583
Dle cei care nu vor apuca sa ocupe un ponton,fiti sigur ca vor pescuii de pe mal!!!! In fine,macar sa fie ocupate mereu pontoanele!!!!In alta ordine de ideii,sa zicem ca dvs veniti la pescuit impreuna cu 3 prieteni!!!!!Daca ar fi sa pescuiti cite 2 pe un ponton cu o singura taxa pentru ponton ar rezulta: 260 lei + 260 = 520 lei !!!!!
Daca 2 dintre dumneavoastra ocupa 2 pontoane(unul pe un ponton,iar altul pe un ponton) rezulta: 160 lei + 160 lei = 320 lei
Ceilalti doi prieteni platesc taxa pt 2 locuri de pescui de pe mal: 100 lei +100 lei = 200 lei
Rezulta 320 lei +200 lei = 520 lei !!!!!

_________________
Victoras Petcu
www.moaravlasiei2.ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Abonament Moara Vlasiei
MesajScris: 13 Feb 2011, 11:01 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 01 Feb 2011, 20:02
Mesaje: 13
D-voastra stiti cel mai bine cum sa administrati balta , nu am vrut sa par rautacios. Ca o sugestie , puteti sa includeti taxa de ponton in cea de pescuit. Adica 12 ore c&r 60 de lei pe toate locurile fara ponton , iar pe locurile cu ponton 12 ore c&r 90 de lei , si dublat pentru 24 de ore. In felul acesta nu o sa mai fie discutii ,pentru ca fac pariu ca o sa vina multi pe balta si o sa inceapa sa se targuiasca cu paznicii de genul: "hai frate , dam 2 insi de pe acelasi ponton , platim si noi mai putin etc".
O zi buna va doresc!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Abonament Moara Vlasiei
MesajScris: 13 Feb 2011, 11:04 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 01 Feb 2011, 20:02
Mesaje: 13
Ps. Calcul de mai sus este corect cu o singura precizare , se ocupa 2 locuri de pescuit in plus , locuri care ar putea fi ocupate de alti 2 pescari , deci alti bani. :D


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Abonament Moara Vlasiei
MesajScris: 13 Feb 2011, 19:05 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 25 Ian 2011, 02:28
Mesaje: 1583
Galante scrie:
Ps. Calcul de mai sus este corect cu o singura precizare , se ocupa 2 locuri de pescuit in plus , locuri care ar putea fi ocupate de alti 2 pescari , deci alti bani. :D


Daca ar fi fost sa pun banii pe primul loc,nu as mai baga in fiecare an atitea tone de peste!!!!! As baga si eu mai putin!!!!!
Daca as fi pus pe primul loc banii,nu mai maream distanta intre locuri ca sa pierd cel putin 15 locuri!!!!!! ;) Ce zici,am dreptate?

_________________
Victoras Petcu
www.moaravlasiei2.ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Abonament Moara Vlasiei
MesajScris: 13 Mar 2011, 01:19 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 28 Feb 2011, 11:29
Mesaje: 7
Localitate: Bucuresti
victoras petcu scrie:
Galante scrie:
Ps. Calcul de mai sus este corect cu o singura precizare , se ocupa 2 locuri de pescuit in plus , locuri care ar putea fi ocupate de alti 2 pescari , deci alti bani. :D


Daca ar fi fost sa pun banii pe primul loc,nu as mai baga in fiecare an atitea tone de peste!!!!! As baga si eu mai putin!!!!!
Daca as fi pus pe primul loc banii,nu mai maream distanta intre locuri ca sa pierd cel putin 15 locuri!!!!!! ;) Ce zici,am dreptate?

Bravo Domnule Petcu pentru realizari !!!

_________________
LogiCarp Team


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 28 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 27 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Template made by DEVPPL - Translation/Traducere: phpBB România