MV2
 
Acum este 29 Apr 2024, 16:06

Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 36 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: CLIENTII FIDELI C&R (PRINDE SI ELIBEREAZA) AI LACULUI MV
MesajScris: 14 Mar 2011, 21:56 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 11 Mar 2011, 01:20
Mesaje: 14
EU CRED CA DACA AS ACCEPTA RULOTELE PE BALTA NU AR FI BINE!!!!!! ASA CA VA ROG SA VENITI CU CORTUL SI SA MA INTELEGETI !!!!! PE ALTE BALTII,NICI MASINILE NU SUNT PERMISE NOAPTEA LINGA PESCARI,TREBUIESC TINUTE INTR-O PARCARE !!!!!! ;)

Dl Victor haideti sa va spun si parerea mea dar am marea rugaminte sa nu va suparati pe mine
Oare a-ti stat vre-o clipa sa va ginditi si la unii dintre noi?
Oare v-ati gindit ca sa spunemi de mine si sunt sigur ca nu sunt numai eu in aceasta situatie -- am fi bolnavi sa zicem reumatism , dar nu ne putem deslipi de peascuit aceeasta boala foarte grava
Va intrebam v-ati gindit ca un tip ca mine care vine de la Alexandria vine pt 2 zile sa pescuiasca sa se relaxeze , ce ar fi sa dorm intr-un cort ? asa cum propuneti dumneavoastra.
Stiu raspunsul ar fi si este simplu domne e balta mea si daca iti convin conditiile vii daca nu nu vii
E foarte corect si normal dar vad ca spuneti ca ne-ati creeat anumite conditii
eu stiu si e foarte adevarat ca s=a intimplat destule si pe balta dv dar eu cred altceva
NU AVETI OAMENI si de aceea va este teama, ca s-ar fura peste .
EU SUNT DE ACORD CA LA PLECARE CU RULOTA DE PE BALTA DUMNEAVOASTRA SA FIU CONTROLAT IN RULOTA FARA NICI CEA MAI MICA JENA si asta va spun suta la suta ca se poate controla la fel ca orice masina fara nici cea mai mica problema si nu necesita timp mai mult ca la o masina
Dar cum am spus mai sus dumneavoastra stati rau cu OAMENII si de aceea va temeti si sincer asta nu ar trebuii sa fie problema noastra , eu nu cred ca daca dumneavoastra acceptati rulotele in rind cu masiniile v-ar putea fura in vre-un fel asta o garantez eu suta la suta , dar probabil ca dv ati gasit o scuza simpla pentru a nu mai insista eu .
DV ati facut si rezolvat partea comerciala a afacerii dumneavoastra dar la noi vad ca nu v-ati gindit de loc.
SI DACA VRETI SA VEDETI CA SUNT MULTI CA MINE CARE AR DORII SA VINA CU O RULOTA SA STEA LA PESCUIT CITEVA ZILE oamenii care nu vor putea sa dorma intr-un cort niciodata din motve strict de sanatate Am rugamintea sa ma lasati sa postez un topic la dv pe site si vedem in 14 zile parerea multora dintre noi si sunt suta la suta convins ca majoritatea ar dorii sa ne acordati acest privilegiu si NU CRED CA ACEIA CARE AU RULOTE SI MASINI BUNE SUNT HOTI DE PESTE dar inca o data va spun vina nu este a nimanui decit a oamenilor dumneavoastra care daca isi permit sa faca un aranjament cu anumiti asa spusi pescari o fac ca NU VA STIU DE FRICA ASA CUM VA LAUDATI.
Eu nu cred ca noapte sau ziua cind trage pestele nu sunt paznicii dumneavoastra imediat linga pescari si CUM SA FUR EU UN PESTE CIND PAZNICU VINE SI STA LINGA MINE PINA ARUNC PESTELE IN APA cum se fura pestele? cum? cum?
Nu se poate decit daca paznicul il lasa pe careva sa ia vre-un peste si atunci nu mai este vina din partea noastra LIPSA ESTE LA DUMNEAVOASTRA si de aceea va si spun ca acei paznici daca intradevar sa furat peste NU VA STIE DE SEF SI DE FRICA CUM AR FI NORMAL.
Si din cauza sa zicem a unor asemnea oameni ai dumneavostra se poate sa se fi furat cu toate ca eu nu cred ca s-a facut cel putin in ultimul an asa ceva FIINDCA VA CUNOASTE TOATA LUMEA SI STIE CLAR CINE SUNTETI .
Eu cred ca SCUZA PE CARE DUMNEAVOASTRA MI-ATI PUS-O MIE E PREA BANALA atita timp cit dumneavoastra aveti organizat totul pe balta perfect asa cum sustineti nu aveti de ce sa va temeti si sa nu ne lasati sa venim la pescuit si sa ne relaxam omeneste .
Mai ales ca am scris cu mina mea ca sunt de acord sa fiu controlat fara nici cea mai mica problema dar la ce sa fiu controlat cind in momentul cind pestele a tras paznicul ajunge imediat linga mine si sta pina eliberez pestele .
Cum oare sa sustrag vre-un peste ? si ce as face cu el eu care vin pt 2-3 zile fiindca in citeva ore acel peste s-ar imputii si ar mirosii a mortaciune imediat.
ASA CA VA MAI ROG INCA O DATA LUATI IN CALCUL RUGAMINTEA MEA SI PERMITE-TIMI SA VIN SI EU LA PESCUIT LA FRUMOASA DUMNEAVOASTRA BALTA CU RULOTA SA MA RELAXEZ SI SA MA SIMT MINUNAT IN CONDITII OMENESTI .
Asa s-a intimplat si cu pescuitul de noapte la fel v-ati temut si nu ati lasat decit citeva persoane sa pescuiasca noaptea SI VAD CA PINA LA URMA V-ATI CONVINS CA SUNT OAMENI DE OMENIE CEI CARE VIN LA DV PE BALTA SI NU CREAZA PROBLEME.
Astepet cu nerabdare raspunsul de la dv si bine inteles aprobarea dv de a ma lasa sa vin cu rulota la pescuit si va veti convinge ca suntem o famile onarabile si nu ne sta in caracter nici macar o secunda sa FURAM UN PESTE.
VA MULTUMESC SI IMI CER SCUZE DE ACEST LUNG MESAJ CU INSISTENTA SI RUGAMINTEA MEA.

Si daca dumneavoastra puteti renunta simplu si usor la un client sa zic ca mine cred ca si altii aflati in situatia mea vor renunta sa vina la pescuit si ve-ti ramine sa va bazati pe cei din zona dv. si cred ca nu ar fi de neglijat citva clienti care ar venii citeva zile la pescuit cu rulotele in care oamenii se pot odihnii si relaxa si nu se pot chinuuii noaptea in corturi .

Dle Popescu v-am spus si va repet nu sunt de acord cu rulotele !!!!! Eu nu va dau sfaturi cum sa va organizati afacerea dvs!!!! Asa cum v-am mai spus,pe alte balti,masinile pescarilor nu se tin linga pescari se tin intr-o parcare la intrarea pe balta!!!!!!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CLIENTII FIDELI C&R (PRINDE SI ELIBEREAZA) AI LACULUI MV
MesajScris: 19 Mar 2011, 14:49 
Neconectat

Membru din: 19 Mar 2011, 14:18
Mesaje: 1
Buna ziua,

Exista un numar limita de pescari care beneficiaza de carduri "clienti fideli" ? Se mai pot trimite poze + date personale pentru obtinere carduri ?


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CLIENTII FIDELI C&R (PRINDE SI ELIBEREAZA) AI LACULUI MV
MesajScris: 19 Mar 2011, 19:16 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 29 Ian 2011, 15:40
Mesaje: 24
Cu riscul de a imi pune pe multi in cap si a intra intr-o polemica gratuita, chiar daca este foarte confortabil si asta o recunosc si eu, nici eu nu sunt de acord cu rulotele pe balta. Nici in pescuit de placere nici in concursuri. In tarile civilizate nici masinile nu sunt acceptate pe balta. Clar, mentalitatea noastra nu permite un astfel de civilizatie, deci un compromis este acceptat. Consider ca da, se poate fura peste foarte usor cu o rulota, spatii de depozitare sunt enorme, si foarte bine ascunse, mult mai greu este de controlat o rulota. Sunt zvonuri (eu sunt sigur de acest lucru) ca s-a furat peste si in concursuri, unde este cel mai usor sa il ascunzi mai ales noaptea. Sunt zvonuri ca s-a adus si peste in rulota, inainte de inceperea concursurilor. Nu acuz pe nimeni, atentie! Si un lucru foarte important, avantajul pe care il are o echipa ce are rulota la concursuri este net superior celor cu cort, si de multe ori s-a vazut clar in concurs acest lucru. Daca vii la pescuit, vii la pescuit. Punct. Evident, conditiile meteo uneori sunt neprielnice, dar si pentru cort exista solutii ce pot creste confortul. Domnului care vrea sa vina cu rulota, i-as recomanda sa caute o balta unde exista casute cu un confort la fel de mare ca o rulota.
Un prieten mi-a spus odata ca daca ai rulota nu prinzi peste. Radeam , dar in timp i-am dat dreptate. Confortul pe care ti-l ofera o rulota mai ales noaptea, te face sa fii mai "lenes", daca mai este si o vreme neprielnica, pescuitul pica pe locul 2.

Mie unul imi place la cort, chiar daca am probleme cu spatele si rinichii :( . Iar uneori am dormit mult mai bine in patul de pescuit decat in patul de acasa.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CLIENTII FIDELI C&R (PRINDE SI ELIBEREAZA) AI LACULUI MV
MesajScris: 19 Mar 2011, 19:24 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 29 Ian 2011, 15:40
Mesaje: 24
Nu considerati postarea mea ca o aparare a patronului MV2, nu este nici macar pe departe. Este doar parerea mea personala si atat. Nici eu nu sunt de acord poate cu unele conditii impuse de dansul, dar daca sunt la el pe balta, le accept fara sa mai discut.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CLIENTII FIDELI C&R (PRINDE SI ELIBEREAZA) AI LACULUI MV
MesajScris: 20 Mar 2011, 18:52 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 28 Ian 2011, 20:57
Mesaje: 41
Localitate: Bucuresti
E VREO PROBLEMA DACA PE CARDUL DE FIDELITATE MI S-A GRESIT SERIA DE LA BULETIN ?

Nu!!!!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CLIENTII FIDELI C&R (PRINDE SI ELIBEREAZA) AI LACULUI MV
MesajScris: 20 Mar 2011, 19:08 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 28 Ian 2011, 20:57
Mesaje: 41
Localitate: Bucuresti
Asta cu rulotele pe balta e la fel cu parcarea masinii in Bucuresti.
Sunt unii care daca au treaba la un magazin care este pe Magheru de exemplu , opresc pe prima banda la 2 m de magazin indiferent daca incurca circulatia , indiferent daca au voie sau nu au voie.
Le e greu sa parcheze undeva prin parcarile alea din spate de la romana sau universitate si sa mearga pe jos 100-200 m .
Asa si cu rulota . Spunea cineva aici ca in alte tari pescarii nici macar nu au voie cu masina pe balta . Nu am fost in alte tari , la pescuit , dar din ce am vazut la TV si pe internet cateva sute de reportaje despre pescuit , nu am vazut masini parcate la 3 m de pescar.
Dar bineinteles ca la noi la fel cum s-a inteles democratia gresit , asa s-a inteles totul. La noi democratie inseamna sa poti face ce vrei , unde vrei si cand vrei indiferent daca ai voie sau nu , indiferent daca respecti sau nu anumite reguli .
De asta locuitorii din europa de vest sunt niste ''fraieri'' iar noi suntem numai ''vedete'' .


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 36 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Google [Bot] şi 29 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Template made by DEVPPL - Translation/Traducere: phpBB România