MV2
 
Acum este 29 Mar 2024, 17:27

Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 105 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: CONCURS "CAPTURA ANULUI 2011" pe lacul MV2
MesajScris: 27 Noi 2011, 17:54 
Neconectat

Membru din: 26 Ian 2011, 11:12
Mesaje: 14
Localitate: Targoviste
ar trebui ca la cabana paznicilor sa existe un caiet unde sa fie trecuta greutatea capturii, numele pescarului, data, semnaturile paznicului si a pescarului, poza atasata etc. si sa fie trecute doar capturile peste 15 kg. Este doar o idee! cu respect....pt toti pescarii cu adevarat oameni![/quote]


O idee foarte buna!Bravo


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CONCURS "CAPTURA ANULUI 2011" pe lacul MV2
MesajScris: 01 Dec 2011, 13:01 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 20 Oct 2011, 22:12
Mesaje: 49
Localitate: Buc
E intradevar o propunere dar nu cred ca e o solutie si de aceea intreb?
Daca nu esti posesorul unui aparat foto ce faci?
Si ce relevanta are acea poza pe care bat unii saua ?
Am spus si repet va voi arata pozele unor crapi de 7-8-9 kg care arata de cel putin 20 kg , si ce ar trebuii sa se premieze o poza mai talentata sau nu ?
Cred ca metoda hotarita de administratie care o sustin si anume ca aceea cintarire sa fie efectuata cu cintarul baltii de catre paznicul de serviciu este cea mai corecta solutia si mai ales ca este intarita de un martor coleg de locul de pescuit .
Nu vad valoare pozei pe care se bazeaza unii , ce poate demonstra o poza?
V-am dat un simplu exemplu in postarile mele in care am recunoscut ca nu ma pricep sa fac poze fantastice ca altii, pestele prins de mine de 14,5 kg nu arAta de loc mai mare decit a colegului de postare care al lui avea 11 kg si arata de cel putin 18-19kg asa ca nu vad rostul obligatoriu al pozei , acea poza nu ar face decit sa provoace multe si multe discutii de fapt cum s-a si intimplat anul acesta .
Consemnarea intr-un caiet special tinut la cabana paznicilor cu pestii mai mari capturati este o solutie dar nu cred ca ar trebuii consemnati decit acei pesti care au peste 15 kg . Daca nu se prinde nici un peste peste 15 kg ? Se anuleaza concursul? Daca se va hotarii sa fie consemnati doar pestii peste 15 kg va diminua consemnarile facute aici de pescari fiindca am urmarit ca pesti peste 15 kg prinsi si postati pe acest topic au fost destul de putine , si ar insemna ca acest topic sa aiba doar 2-3-4 postari intr-un an si nu cred ca asta e scopul acestui topic , eu consider ca postarile facute de toti care au capturat diferiti pesti se pot posta aici tinind permanent atentia deschisa tuturor pescarilor si acelora care acceseaza acest forum al lacului MV2 .


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CONCURS "CAPTURA ANULUI 2011" pe lacul MV2
MesajScris: 02 Dec 2011, 20:28 
Neconectat

Membru din: 26 Ian 2011, 11:12
Mesaje: 14
Localitate: Targoviste
Daca nu se prinde nici un peste peste 15 kg ?


Atunci ii vom cantari cu tot cu saltea :lol:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CONCURS "CAPTURA ANULUI 2011" pe lacul MV2
MesajScris: 02 Dec 2011, 20:31 
Neconectat

Membru din: 26 Ian 2011, 11:12
Mesaje: 14
Localitate: Targoviste
Iar salteaua(Carpexpert parca era)cantareste in jur de 2kg


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CONCURS "CAPTURA ANULUI 2011" pe lacul MV2
MesajScris: 03 Dec 2011, 16:02 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 20 Oct 2011, 22:12
Mesaje: 49
Localitate: Buc
Hai sa lamurim si problema cu salteaua de care tot bati toba pe aici , salteaua uda despre care vorbesti nu are mai mult de 1,2-1,4 kg asta ca sa termini cu apropourile rautacioase .
Si ca sa te lamuresc cum stam cu cintarirea , cintarul are in meniu setare care il trece in 000 kg dupa ce agati orice greutate de el , asta fiind sac sau altceva pentru a efectua o cintarire.
Cintarele electronice au in setari posibilitatea de a seta greutatea pe 000 . :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CONCURS "CAPTURA ANULUI 2011" pe lacul MV2
MesajScris: 04 Dec 2011, 13:19 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 10 Mar 2011, 22:19
Mesaje: 54
Localitate: PLOIESTI
celnou2011 scrie:
Hai sa lamurim si problema cu salteaua de care tot bati toba pe aici , salteaua uda despre care vorbesti nu are mai mult de 1,2-1,4 kg asta ca sa termini cu apropourile rautacioase .
Si ca sa te lamuresc cum stam cu cintarirea , cintarul are in meniu setare care il trece in 000 kg dupa ce agati orice greutate de el , asta fiind sac sau altceva pentru a efectua o cintarire.
Cintarele electronice au in setari posibilitatea de a seta greutatea pe 000 . :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

se numeste TARA d-ule pescar


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CONCURS "CAPTURA ANULUI 2011" pe lacul MV2
MesajScris: 05 Dec 2011, 09:47 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 20 Oct 2011, 22:12
Mesaje: 49
Localitate: Buc
Da corect asa este eu nu aveam cum sa stiu cum se numeste deoarece toata viata mea am lucrat comert si in comert tara , bruto si neto nu se foloseste dar in fine astia sunteti .
Adevarul ca stapiniti foarte foarte bine denumirile darrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr la capitolul care ne intereseaza si despre care este acest topic sunteti cam la pamint , cunoasteti si stapiniti foarte bine gramatica denumirile specifice articolelor de pescuit darrrrrrrrrrrrrr la prinderea si capturarea pestilor stati cel mai rau .
Eu sunt contrarul stau prost cu gramatica stau prost cu denumirile dar stau bine la partidele de pescuit si la prinderea pestilor.
O fi vre-o diferenta ????


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CONCURS "CAPTURA ANULUI 2011" pe lacul MV2
MesajScris: 06 Dec 2011, 14:11 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 10 Mar 2011, 22:19
Mesaje: 54
Localitate: PLOIESTI
celnou2011 scrie:
Da corect asa este eu nu aveam cum sa stiu cum se numeste deoarece toata viata mea am lucrat comert si in comert tara , bruto si neto nu se foloseste dar in fine astia sunteti .
Adevarul ca stapiniti foarte foarte bine denumirile darrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr la capitolul care ne intereseaza si despre care este acest topic sunteti cam la pamint , cunoasteti si stapiniti foarte bine gramatica denumirile specifice articolelor de pescuit darrrrrrrrrrrrrr la prinderea si capturarea pestilor stati cel mai rau .
Eu sunt contrarul stau prost cu gramatica stau prost cu denumirile dar stau bine la partidele de pescuit si la prinderea pestilor.
O fi vre-o diferenta ????

prietene ,tu chiar te crezi pescar :?: doar ptr ca ai agatat si tu un peste de 15kg
si fiul meu este pescar mai bun ca tine(vezi postarea din prima pagina a acestui topic cu salonta de 15,6 kg)
ti-am mai spus ca atunci cand eu pescuiam pe Moara ,tu nici nu stiai pe unde vine aceasta balta.
tu la cate concursuri ai participat pana acum? inafara de MV2 mai cunosti alta balta?de Tancabesti1 ai auzit?
lasa-ne frate cu aerele astea de superpescar ca de fapt esti ...........


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CONCURS "CAPTURA ANULUI 2011" pe lacul MV2
MesajScris: 06 Dec 2011, 20:30 
Neconectat

Membru din: 26 Ian 2011, 11:12
Mesaje: 14
Localitate: Targoviste
celnou2011 scrie:
Hai sa lamurim si problema cu salteaua de care tot bati toba pe aici , salteaua uda despre care vorbesti nu are mai mult de 1,2-1,4 kg asta ca sa termini cu apropourile rautacioase .
Si ca sa te lamuresc cum stam cu cintarirea , cintarul are in meniu setare care il trece in 000 kg dupa ce agati orice greutate de el , asta fiind sac sau altceva pentru a efectua o cintarire.
Cintarele electronice au in setari posibilitatea de a seta greutatea pe 000 . :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Sunt mai mult decat sigur ca o saltea uda cantareste in jur de 2 kg.Dar tehnologia este de partea ta si,bineinteles,ai reusit sa o usuci de fiecare data.Am si eu un cantar digital,dar nu m-am gandit sa folosesc tara inainte de cantarire.Cantaream cu salteaua de cantarire si apoi scadeam(intotdeauna)greutatea saltelei.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CONCURS "CAPTURA ANULUI 2011" pe lacul MV2
MesajScris: 06 Dec 2011, 20:42 
Neconectat

Membru din: 26 Ian 2011, 11:12
Mesaje: 14
Localitate: Targoviste
celnou2011 scrie:
....dar stau bine la partidele de pescuit si la prinderea pestilor.
O fi vre-o diferenta ????


Cel mai mare crap prins de mine a fost de 12,200kg,prins desigur pe Moara Vlasiei2,nadit si pescuit doar din mana.Sunt curios daca poti sa prinzi peste mare fara ajutorul vaporasului si,mai ales, pe o balta care nu abunda de peste si in care plantatul este interzis cu desavarsire.


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 105 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Următorul

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Bing [Bot] şi 3 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Template made by DEVPPL - Translation/Traducere: phpBB România