MV2
 
Acum este 27 Apr 2024, 17:11

Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 105 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 11  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: CONCURS "CAPTURA ANULUI 2011" pe lacul MV2
MesajScris: 02 Noi 2011, 20:48 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 20 Oct 2011, 22:12
Mesaje: 49
Localitate: Buc
Mai Arsinel ai niste povesti in tine de chiar se tavaleste lumea de ris.
Se cunoaste ca esti cu mincinosii.
Povestea cu pestele in sac o noapte intreaga pe Moara Vlasiei2 este cea mai mare MINCIUNA POSIBILA INVENTATA. Cei care pescuiesc pe MV2 stiu clar ca nu ai voie sa tii in sac decit pestele de pina in 5 kg daca ai achitat pentru a retine 1 peste . Nu ai fi putut sa tii tu un astfel de crap cum spui fiindca automat cind ai capturat paznicul a fost linga tine indiferent de ora din noapte la care spui ca l-ai capturat. Vreau sa spun ca prin aceasta postare faci un foarte mare rau paznicilor de pe aceasta balta si cred ca cel mai potrivit ar fi sa gasesti modalitatea sa te scuzi pentru aceasta postare fiindca nici macar in gluma cea ce ai afirmat tu ca ai facut noaptea pe MV2 nu este posibil.Nu are voie sa retina vre-un peste in sac de greutatea afirmata NIMENI DA NIMENI in afara concursurilor pe MV2 deci repet gluma ta pe linga faptul ca este de prost gust va face mult rau acelor oameni corecti fara cea mai mica pata.
Rog administratorul sitului sa stearga postare si afirmatiile acestui personaj deoarce face un mare mare rau oamenilor ,paznicilor de pe MV2 care sunt niste oameni exemplari .


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CONCURS "CAPTURA ANULUI 2011" pe lacul MV2
MesajScris: 03 Noi 2011, 09:33 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 25 Ian 2011, 02:28
Mesaje: 1583
Pentru "costi-2001" :
Te rog sa nu mai vorbesti in necunostinta de cauza si termina cu glumele de prost gust !!!!!

_________________
Victoras Petcu
www.moaravlasiei2.ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CONCURS "CAPTURA ANULUI 2011" pe lacul MV2
MesajScris: 03 Noi 2011, 21:20 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 01 Feb 2011, 10:39
Mesaje: 28
Localitate: Bucuresti
Mai celnou si neprafuit noaptea cand este frig rau si ies aburi din apa si mai este si ceata sa faci tu poze ,eu am tinut pestele in sac si dimineata a fost eliberat in perfecta stare si vecini de stand cei care mi-au facut poze au tinut peste la sac (vecinii care daca ai citit reportajul de pe crapmania cu 30 de ore,6 lansete 500 kg de crap cu BD)Sunt deacord cu tine cu tinutul de pesti noapte ca daca prinzi 8-10 buc nu ai voie sa-i ti pt ca nu ai nici de ce ca nu esti la concurs dar la o buc si mai ales daca este si captura vieti tale sau anului nu sunt singura persoana. ;)
Asa ca liniste in sala .Ai vazut ca nu am comentat ca Nea Victor nu-l pune la concurs ca nu este cantarit in prezenta paznicului asa ca te-ai trezit tu .Stai linistit acolo pe locul 1 sa vedem pana cand stai ;)
Altceva ,care este problema cu Mincinosii ? aaaaa ti-e ciuda ca mi-au pus poza pe site la ei in primavara ? :lol: :lol: O sa vorbesc cu THL sa puna o poza cu tine acum Campionule .


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CONCURS "CAPTURA ANULUI 2011" pe lacul MV2
MesajScris: 04 Noi 2011, 09:33 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 20 Oct 2011, 22:12
Mesaje: 49
Localitate: Buc
Dl arsinel problema este ca eu nu pot sa cred si cred ca foarte multi care pescuiesc pe MV2 cred ca tu ai tinut un peste in sac toata noaptea spre a face tu poze la dimineata , asta e minciuna.
Regulamentul spune clar si nu cred ca tu poti face exceptie de la regulament asta daca nu esti asociat cu dl Victor.
Deci sa reluam in regulament spune clar pestele prins va fi eliberat imediat indiferent de greutatea lui fara a fi ranit .
Asa ca dl meu faci niste aluzii si afirmatii care face foarte rau acestui forum si mai ales paznicilor care eu unul nu cred ca te-au lasat pe tine cu un peste in sac toata noaptea .
Regulile impuse de patronul baltii sunt clare si daca pt tine se fac exceptii de genul asta este o mare gresela.
Miine o sa vrea si cutare si cutare sa tina el pestele in sac pina dimineata sa ii faca el poze cind rasare soarele.
Si sa stii ca se pot face poze inclusiv cu telefoane de duzina si NOAPTEA fara probleme, gluma asta ca ai tinut tu pestele in sac toata noaptea nu o pot crede.
UIte ca si noaptea se pot face poze fara probleme.


Fişiere ataşate:
001.jpg
001.jpg [ 127.92 KiB | Vizualizat de 7722 ori ]
Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CONCURS "CAPTURA ANULUI 2011" pe lacul MV2
MesajScris: 04 Noi 2011, 09:36 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 20 Oct 2011, 22:12
Mesaje: 49
Localitate: Buc
Referitor la postarea dl Martin eu cred ca acel frumos crap are undeva la 11-13 kg , chiar sunt curios cine a fost mai aproape de adevar.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CONCURS "CAPTURA ANULUI 2011" pe lacul MV2
MesajScris: 04 Noi 2011, 14:42 
Neconectat

Membru din: 03 Apr 2011, 11:10
Mesaje: 12
daca are 13 kg probabli ca dl Martin are niste palme foarte mari.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CONCURS "CAPTURA ANULUI 2011" pe lacul MV2
MesajScris: 04 Noi 2011, 19:50 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 01 Feb 2011, 10:39
Mesaje: 28
Localitate: Bucuresti
1. Nu zic ca nu poti sa faci poze noapte dar atunci am zis ,era ceata,iesea si abur din apa cu toata lumina de pe lac daca stateai la mai mult de 2 m de lansete nu le mai vedeai ,nu stiu cum a fost noaptea urmatoare cand ai fost dumneata .
2. Cum sunt pozele pe care le ai facute ziua si cum sunt noaptea ? Se vede diferenta ?


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CONCURS "CAPTURA ANULUI 2011" pe lacul MV2
MesajScris: 07 Noi 2011, 12:26 
Neconectat

Membru din: 05 Aug 2011, 13:27
Mesaje: 16
dl celnou prin atitudinea dumneavoastra nu faceti decat sa va atrageti antipatii. probabil daca postati captura si dadeati cateva explicatii cum ca l-ati luat la porumb / boilies etc. la plantat era cu totul alta poveste, dar ati atacat o mare parte din pescari afirmand anumite lucruri si sunt pescari care stau de 3 ori mai mult pe balta ca dumneavoastra si nu au avut o captura mai mare, dar asta nu inseamna ca nu sunt pescari buni cu experienta. stim foarte bine ca pe moara vin pescari care in 10 de min stiu exact ce prag ce substrat au in fata si unde e localizat pestele fara sonar si dau cu plumbul in aia 2 m unde au nadit la distante de peste 90 de m. nu va condam ca aveti barcuta si ca plantati ba chiar mi se pare tare, dar nici nu incepeti sa aruncati cu noroi in restul pescarilor care poate nu vor sau nu au posibilitatea sa isi achizitioneze o barcuta de nadit ;) tot respectul pentru captura, dar nu ar strica sa fiti mai modest, chiar daca primiti comentarii de genul ca nu are avea greutatea respectiva


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CONCURS "CAPTURA ANULUI 2011" pe lacul MV2
MesajScris: 07 Noi 2011, 20:19 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 08 Feb 2011, 13:06
Mesaje: 23
celnou2011 scrie:
Referitor la postarea dl Martin eu cred ca acel frumos crap are undeva la 11-13 kg , chiar sunt curios cine a fost mai aproape de adevar.


Aşa este, a fost un "crap frumos".
În ziua respectivă am reuşit să pun pe saltea 9 crapi între 7kg şi 9 kg.
O cunoştinţă, cu care am ieşit în ziua respectivă la pescuit şi pescuia la standul alăturat, a capturat un crap de 13,9 kg.
Cu acordul lui, am să postez şi fotografia cu acel crap. Aşa, pentru comparaţie.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CONCURS "CAPTURA ANULUI 2011" pe lacul MV2
MesajScris: 09 Noi 2011, 20:28 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 20 Oct 2011, 22:12
Mesaje: 49
Localitate: Buc
Pentrul dl nit_matias poate ca aveti dreptate se poate ca unii pescari sa fie atacati si imi cer scuze , nu am niciodata tenta sa atac pe cineva, dar sa afirmati ca sunt unii pescari care merg de mult mai multe ori ca mine la balta m-a amuzat copios. SUNT MINIM 4-5 ZILE PE SAPTAMINA pe balti ,aici la Alexandria am abonament pe anul 2011 si balta este la 2 km de mine deci sunt aproape zilnic la pescuit . Si cu toate ca am abonament pe o balta destul de buna vin si pe Moara Vlasiei si pot spune ca am mers si pe alte balti. Unde aveti dreptate aveti dar unde NU imi pare rau. Si inca un amanunt la partida facuta ieri 8Noe am pescuit la aruncat si va pot spune ca numai dupa 5 aruncari am aruncat 117 m ,si asta cu fir de 31 grosime , ma gindesc ca avind un fir de 22 voi arunca si eu ceva mai bine, se pare ca inceputul este promitator.


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 105 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 11  Următorul

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 13 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Template made by DEVPPL - Translation/Traducere: phpBB România