MV2
 
Acum este 28 Mar 2024, 21:12

Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 2 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Intrare in zona de pescuit
MesajScris: 14 Mar 2011, 12:49 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 31 Ian 2011, 11:19
Mesaje: 44
Localitate: Bucuresti
Salutare,

As avea o propunere inspirata din prima partida de pescuit si-anume, ca atunci cand se da drumul la masini pe balta, sa se dea putin decalat, astfel incat masina din fata sa ia putin avans fata de masina ce asteapta in spatele ei. Aceasta propunere mi-a venit in cap avand in vedere o posibila situatie:

De exemplu, intr-o masina sunt trei pescari ce asteapta sa intre pe balta. In principiu, cam toti care vin grupati ar dori sa si pescuiasca grupat (mai exact unii langa alti) iar intratul "la gramada" poate duce la mici inconveniente mai ales acum cand posturile sunt si putin mai departate.

Iata situatia ce poate apare:
- incepe intratul pe balta si cam toti merg aproape bara la bara datorita dorintei arzatoare de a incepe partida cat mai repede
- cei trei pescari vor sa ocupe posturile (ca exemplu: 9, 10, 11). Ajung in dreptul locului 9, opreste iar pana sa coboare toti din masina pentru a ocupa si postul 10 respectiv 11, vine masina din spatele acestora care se aseaza pe 10 apoi urmatoarea masina care se aseaza pe 11. In aceasta situatie, cei trei pescari nu vor putea pescui asa cum si-au dorit, si-anume grupat.

Propunerea: - sa se dea accesul pe balta pe rand, masina cu masina, pana cand masina ce tocmai a intrat face dreapta spre zona de pescuit. Astfel se pot evita aceste mici "conflicte" si nici nu s-ar crea o imbulzeala de masini pe locurile de pescuit.

La prima partida, probabil la rugamintea celor de la Green Lake, s-au lasat masinile pe balta putin defazat (ei erau 6 pescari in doua masini, sansele sa ajunga unii langa altii erau minime daca se pleca in coloana de masini) si mi s-a parut foarte frumos si lejer.

Mersi!


Nu cred ca ar convenii acest lucru multor pescarii!!!!! Va dati seama ca ar incepe certuri degeaba!!!!! Insa ceea ce nu inteleg este faptul ca daca sunteti 3 persoane in masina,cum sa se intimple sa va ocupe locurile preferate cei care vin cu masina in spatele dvs? Acum sunt si numerotate locurile,deci mai usor de ocupat!!!!!

_________________
Serban F


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Intrare in zona de pescuit
MesajScris: 14 Mar 2011, 21:12 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 31 Ian 2011, 21:06
Mesaje: 6
Salutari, mie mi-se pare o idee foarte buna, defineste foarte bine ideea de '' primul venit primul servit '' poate iti ia 2-3 secunde sa te decizi pe un loc de pescuit. Poate sunt pescari care nu stiu inca balta si daca se opresc complet pentru 2-3 secunde este indeajuns sa isi ia numai carne de crap in frigider de la toata coloana din spate :lol:. Deci mie mi-se pare o idee foarte buna.

Fir intins tuturor ! :D

_________________
Dau cu 3 lansete, pentru ca ce fac EU cu 3 nu faci TU cu 4 !!! :D


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 2 mesaje ] 

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Template made by DEVPPL - Translation/Traducere: phpBB România