MV2
 
Acum este 29 Mar 2024, 10:39

Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 4 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Saltele de receptie
MesajScris: 19 Mar 2011, 07:35 
Neconectat

Membru din: 04 Feb 2011, 10:05
Mesaje: 11
Tinand cont ca media capturilor a crescut foarte mult, precum si de faptul ca au aparut pe ballta multe pontoane iar standurile sunt batatorite si pline de pietre, vreau sa trag un semnal de alarma !

Nu mai veniti la MV cu saltele de primire modelul mic(de ciortani) riscam foarte mult sa ranim pestii ! Plus ca au 1 cm grosime , fiind mai mult de forma..... :oops:

Am vazut cu ochii mei miercuri cum crapi de 7-10 kg se intorceau zapaciti inapoi in apa dupa contactul cu solul sau pontonul, din cauza marimi insuficiente a saltelei.

Deci, Victorashe cred ca ar trebui sa iei masuri, un crap traumatizat de lovituri nu cred ca se va mai hrani mult timp si avem toti de pierdut ....

_________________
www.crapmania.ro
www.snz.ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Saltele de receptie
MesajScris: 07 Apr 2011, 20:52 
Neconectat

Membru din: 18 Feb 2011, 17:23
Mesaje: 1
Este foarte adevarat ce spune domnul Vladut Mateianu referitor la saltelele de receptie mai ales in cazul celor de inchiriat, pe care din motiv ca mi-am uitat salteaua acasa le-am probat personal in data de 02.04.2011,parerea mea este ca trebuiesc inlocuite cit mai repede posibil am si o idee in acest sens toti pescari care iubesc acest sport sa lase pe linga taxa de balta si o suma cit de mica pentru a inlocui vechile saltele,sa se faca lista si sa lase omul acolo cit il lasa inima.In acest fel i-am putea multumi domnului Victoras Petcu pentru increderea acordata petru statutul de client fidel al celei mai tari balti din Romania - MV2


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Saltele de receptie
MesajScris: 08 Apr 2011, 08:24 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 28 Ian 2011, 20:57
Mesaje: 41
Localitate: Bucuresti
Poate ar fi bine sa se analizeze tot echipamentul si nu numai salteaua . Tinand cont ca MV a devenit printre primele balti de crap din tara poate ar trebui ca tot arsenalul de scule sa fie adaptat pescuitului de crap - lansete , mulinete , juvelnice , mincioage ... . Am vazut pescari cu juvelnice de sarma sau cu lansete telescopice de 2.4 m pentru caras . Chiar daca unii iau pestele acasa , totusi nu cred ca pe o balta pe care se organizeaza finale de campionate nationale , ar trebui sa existe asa ceva .


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Saltele de receptie
MesajScris: 08 Apr 2011, 22:41 
Neconectat

Membru din: 27 Ian 2011, 16:33
Mesaje: 4
:D
Sunt perfect de acord sa vin cu saltea groasa si de calitate, daca si administratorul baltii imi va pune la dispozitie o saltea de aceeasi calitate, curata, etc., in cazul in care vin fara saltea.
Nr de standuri de pescuit ar trebui sa fie egal cu numarul saltelelor de supercalitate pe care sa le aiba administratia baltii. La fel si in privinta dezinfectantului.
Nu e vorba aici doar de MV2.
Ca sa ai pretentie la un lucru trebuie sa fi in stare sa-l oferi in cazul in care pescarul nu-l poseda.
PS: Din pacate pe MV2 am primit saltele din cele mai ieftine si mai subtiri si recipient de spray dezinfectant Senzor in care era apa. Si toate asta contra sumei de 10 lei.


"am primit saltele din cele mai ieftine si mai subtiri"


Aveti dreptate,anul acesta mai sunt trei sau patru saltele ramase de anul trecut pe care incepind cu data de azi o sa le spun paznicilor sa le scoata din uz !!!!!!

"si recipient de spray dezinfectant Senzor in care era apa"


Cred ca aceste lucruri sau intimplat in vara anului 2010,cind a fost o lipsa totala pe "piata" de spray-uri dezinfectante si un paznic "s-a crezut mai destept" si a pus apa in doua spray-uri,lucru pentru care a fost dat afara!!!!!!


Doresc sa stie toti pescarii,ca eu cumpar saltelele si spray-urile pentru a proteja crapii din balta,dar paznici sunt cei care ramin cu banii incasati pe saltele si pe spray-uri!!!!!! Asa am convenit pentru ca ei sa-si dea mai mult interesul fata de balta etc,etc!!!!!!


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 4 mesaje ] 

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Template made by DEVPPL - Translation/Traducere: phpBB România