MV2
 
Acum este 28 Mar 2024, 23:18

Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 3 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Pentru domnul Victor Petcu
MesajScris: 17 Aug 2013, 14:23 
Neconectat

Membru din: 27 Noi 2012, 19:08
Mesaje: 9
Buna ziua domnul Victor,in primul rand felicitari pentru aceasta balta minunata!!!

Sunt un pescar fidel al acestei balti,vin de 9-10 ori pe luna si pescuiesc numai 24ore ceea ce inseamna ca imi petrec cam un sfert din luna pe Moara Vlasiei.
1. Vreau sa va intreb cand si daca o sa populati balta si cu Cteno???Eu personal nu am vazut pe nimeni niciodata sa prinda vreun Cteno.
2. Care este populatia de Crap mare estimativa pe Moara,exemplare peste 10kg si cam care este cel mai mare peste prins si inca existent in balta ca si numar de Kg???
3 O sa se populeze vreodata balta strict cu peste peste 10/15kg???
4. Pestii care au fost prinsi de foarte multe ori si care au ajuns sa arate destul de urat,nu ar fi mai bine sa fie scosi din balta???

Captura mea record pe balta Moara Vlasiei a fost de 16.8kg cu saltea si 16.2 fara saltea.

Multumesc si fir intins tuturor....


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Pentru domnul Victor Petcu
MesajScris: 18 Aug 2013, 13:13 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 25 Ian 2011, 02:28
Mesaje: 1583
"Buna ziua domnul Victor,in primul rand felicitari pentru aceasta balta minunata!!!

Sunt un pescar fidel al acestei balti,vin de 9-10 ori pe luna si pescuiesc numai 24ore ceea ce inseamna ca imi petrec cam un sfert din luna pe Moara Vlasiei.
1. Vreau sa va intreb cand si daca o sa populati balta si cu Cteno???Eu personal nu am vazut pe nimeni niciodata sa prinda vreun Cteno."


Buna ziua,

multumesc pentru felicitari !

1. Moara Vlasiei 2 nu trebuie populata cu "cteno", pentru ca are ! Cele mai mari exemplare sint unul de 29.2 kg introdus in lac in anul 2011 si altul de 24,5 kg introdus in lac in anul 2012 !


2. "Care este populatia de Crap mare estimativa pe Moara,exemplare peste 10kg si cam care este cel mai mare peste prins si inca existent in balta ca si numar de Kg???"

2. Nu am tinut o evidenta din anul 2001 pina in anul 2011 a crapilor +10 kg si nu pot sa apreciez exact, dar este foarte mare ( pentru o parere va recomand sa cititi la "CRAPI CUMPARATI SI ELIBERATI IN MOARA VLASIEI"...in anul 2011, 2012, 2013 )

"care este cel mai mare peste prins si inca existent in balta ca si numar de Kg???"

CRAP COMUN 22.O KG !!!!!


3 O sa se populeze vreodata balta strict cu peste peste 10/15kg???

3. Datorita faptului ca populatia lacului cu exemplare +10 kg este foarte mare, nu cred ca se impune asa ceva !

4. Pestii care au fost prinsi de foarte multe ori si care au ajuns sa arate destul de urat,nu ar fi mai bine sa fie scosi din balta???

4. Cred ca glumiti !

"Captura mea record pe balta Moara Vlasiei a fost de 16.8kg cu saltea si 16.2 fara saltea."

Felicitari pentru captura !

_________________
Victoras Petcu
www.moaravlasiei2.ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Pentru domnul Victor Petcu
MesajScris: 20 Aug 2013, 06:34 
Neconectat

Membru din: 27 Noi 2012, 19:08
Mesaje: 9
Va multumesc pentru raspunsuri si inca o data doresc sa va felicit pentru aceasta balta pe care pot sa spun ca vin cu mare drag!


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 3 mesaje ] 

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Template made by DEVPPL - Translation/Traducere: phpBB România