MV2
 
Acum este 29 Mar 2024, 06:55

Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 53 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Sugestii si eventuale reclamatii
MesajScris: 04 Mar 2011, 12:05 
Neconectat

Membru din: 29 Ian 2011, 14:28
Mesaje: 11
eden, gluma cu berea era adresata pt cei cu simtul umorului.....


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Sugestii si eventuale reclamatii
MesajScris: 04 Mar 2011, 14:23 
Neconectat

Membru din: 27 Ian 2011, 04:16
Mesaje: 22
no, nu am dat cu pietre, era si gluma mea in continuarea glumei...

stima !


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Sugestii si eventuale reclamatii
MesajScris: 11 Mar 2011, 01:57 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 11 Mar 2011, 01:20
Mesaje: 14
Salutare tuturor pescarilor inscrisi pe acest forum si un La multi ani domnului Petcu
Vin si eu cu mica sugestie asta fara sa imi fie luata in nume de rau ce ziceti de un mic magazin pe balta cu momeli , nade si ceva maruntisuri pescaresti?
Sa va spun de ce intr una din zile cind am plecat de la Alexandria adica pe la 4 dim in repezeala cu fiul meu somnorosi am uitat cutia cu momeli si nada .
Am ajuns la balta am stat la rind am intrat pe balta am descarcat am intins lansetele si cind sa pregatim marfa nu uitam unul la celalalt eu la fiul meu si el la mine , mai mare risu de pe pamint am venit 125 de km sa plecam ca 2 fraieri de la balta, ce alceva aveam de facut? Am calculat erea 6,30 un drum pina in oras si inapoi la orele alea ne intorceam la ora 9,30 ce mai faceam de la ora aia? Asa ca ne-am intors acasa si am tot injurat tot drumu si sa vedeti cind ne-a vazut nevasta-mea acasa la ora aia , s-a speriat rau dar dupa ce am povestit a ris si ea de nu a mai putut. Asa ca nu cred ca nu si-ar scoate banii acest magazinas cu de toate pt pescuit mai ales ca sunt multe balti care au asa ceva in incinta lor
Suta la suta in maxim 2 saptamini mahgazinul va devenii foarte rentabil mai ales ca veti avea toata gama de momeli si nada si mai ales ca omu va stii ca gaseste acolo ce ii trebuie nu mai trebuie sa merga la nu stiu ce magazine sa cumpere ce ii trebuie pt pescuit .Bafta si nu ocoliti propunerea mea va fi senzatie cu un magazin cu momeli , nade si mici maruntisuri necesare la pescuit.SI MAI ALES GINDITI-VA SI LA NOI CEI DIN PROVINCIE CARE BATEM SUTE DE KM SA VENIM AICI .


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Sugestii si eventuale reclamatii
MesajScris: 11 Mar 2011, 12:50 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 02 Mar 2011, 23:33
Mesaje: 18
ma gandeam zilele trecute la o chestie misto.................idea cu magazinul de momeli si nimicuri e buna,dar o ghereta cu mici, bere, suc (RECE!!!!!!) ,sanwich-uri si alte "nimicuri",nu ar fi misto? eu unu as prefera sa am un suc rece la 40 de grade la indemana...........la asta ma gandeam eu,nu stiu daca e ok idea!!!!

_________________
Pescarul contează mai mult pe lăcomia peştelui, decât pe propria-i inteligenţă


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Sugestii si eventuale reclamatii
MesajScris: 11 Mar 2011, 16:07 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 11 Mar 2011, 01:20
Mesaje: 14
Doru e foarte adevarat ce spui tu darrrrrrrrrrrrrrrrrrrr cea ce spui tu nu merge pe o balta decit daca ei autorizatie pt Alimentatie publica si pe linga asta se cer extrem de multe , conditii si multe multe. Ia gindeste-te la 40 de grade maninca unu un mic i se face rau si ajunge la spital ce faci?
Strici placerea pescuitului pt un mic?
Varianta propusa de mine cu magazin articole si momeli de pescuit este mult si foarte simpla si nu necesita enspemii de aprobari.
Si ca idee nu stii ca pina sa ajungi pe balta in sosea este restaurant magazine este 1 km si poti sa te aprovizionezi cu ce doresti rece fara probleme, si asa are Victor destui dusmani asta i-ar mai trebuii sa le manince si piinea la aia cu magazinu de suc si nimicuri de rontait.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Sugestii si eventuale reclamatii
MesajScris: 11 Mar 2011, 19:59 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 31 Ian 2011, 11:19
Mesaje: 44
Localitate: Bucuresti
mihasca_doru scrie:
ma gandeam zilele trecute la o chestie misto.................idea cu magazinul de momeli si nimicuri e buna,dar o ghereta cu mici, bere, suc (RECE!!!!!!) ,sanwich-uri si alte "nimicuri",nu ar fi misto? eu unu as prefera sa am un suc rece la 40 de grade la indemana...........la asta ma gandeam eu,nu stiu daca e ok idea!!!!


Daca s-ar face in afara zonei de pescuit... poate mi-ar surade si mie ideea altfel n-as concepe... Sa pescuiesc si sa vad cozi de oameni la mici si bere, tipete, fum si alte chestii de genul... masini care se plimba pe balta sa cumpere sucuri caci or sa le fie lene sa se miste dintr-un capat al batii spre ghereta pe jos.. etc...

_________________
Serban F


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Sugestii si eventuale reclamatii
MesajScris: 11 Mar 2011, 20:15 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 11 Mar 2011, 01:20
Mesaje: 14
Sigur magazinul cu articole de pescuit se va infiniinta cred ca orice firma care se ocupa cu articole de pescuit ar dorii sa deschida un astfel de magazin pe acest lac , deci ce mai astepti nea Victoras ? Fa o intrebare la una din firme si ai sa vezi ca se vor inghesuii sa deschida ceva super frumos si cu de toate.Asta in cazul in care dumneavoastra nu ati avea timp pt asa ceva.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Sugestii si eventuale reclamatii
MesajScris: 14 Mar 2011, 13:53 
Neconectat

Membru din: 02 Mar 2011, 14:59
Mesaje: 10
Localitate: Bucuresti
Ca si sugestie paznicii sa fie dotati cu aparate foto si cand noi pescarii prindem peste ei fac poza si vin cu un martor stanga sau dreapta apoi domnul victor le pune pe site fara nici o suparare din partea pescarilor.
PS. Poate nu toti pescarii au posibilitatea sa pozeze pestii.Multumesc anticipat


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Sugestii si eventuale reclamatii
MesajScris: 14 Mar 2011, 16:34 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 25 Ian 2011, 02:28
Mesaje: 1583
marius3698 scrie:
Ca si sugestie paznicii sa fie dotati cu aparate foto si cand noi pescarii prindem peste ei fac poza si vin cu un martor stanga sau dreapta apoi domnul victor le pune pe site fara nici o suparare din partea pescarilor.
PS. Poate nu toti pescarii au posibilitatea sa pozeze pestii.Multumesc anticipat



Aveti dreptate,dar paznicii trebuie sa pazeasca!!!!! Daca "unii" dintre pescari vor sa cistige la sfirsitul anului 250 euro,trebuie sa se descurce!!!!!! ;)

_________________
Victoras Petcu
www.moaravlasiei2.ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Sugestii si eventuale reclamatii
MesajScris: 18 Mar 2011, 00:39 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 02 Mar 2011, 23:33
Mesaje: 18
domnule victor,ce spuneti de niste ciupercute sau "umbrare" (din stuf) nu cred ca sunt foarte scumpe si ar fi mana cereasca pt noi..............stiti ca ploaia e inamicul nr 1 pt pescari!de exeplu eu duminica asta voi vizita o balta concurenta(fara sa imi faca placere) din cauza ploii care se anunta!

_________________
Pescarul contează mai mult pe lăcomia peştelui, decât pe propria-i inteligenţă


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 53 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6  Următorul

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Template made by DEVPPL - Translation/Traducere: phpBB România