MV2
 
Acum este 28 Mar 2024, 20:09

Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 53 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Sugestii si eventuale reclamatii
MesajScris: 14 Feb 2011, 18:38 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 01 Feb 2011, 10:39
Mesaje: 28
Localitate: Bucuresti
Buna seara !
O sugestie am : Dl Victor poate reusiti sa vb cu cineva ,sa achizitionati pt frumusete si spectacol cateva exemplare de Crap Koy .Cred ca a-ti fi primul in Romania care ar popula cu Crap Koy si sunt si tare frumosi ,mai ales sa prinzi peste 1-2 ani un exemplare de 5-6kg si sa faci cateva poze .


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Sugestii si eventuale reclamatii
MesajScris: 15 Feb 2011, 15:21 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 28 Ian 2011, 20:57
Mesaje: 41
Localitate: Bucuresti
sunt misto numai ca trebuie avuta grija de unde se iau ca sunt ceva probleme cu ei :
http://www.crapi-japonezi.ro/crapi-KOI.html


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Sugestii si eventuale reclamatii
MesajScris: 18 Feb 2011, 12:31 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 25 Ian 2011, 02:28
Mesaje: 1583
arsinel scrie:
Buna seara !
O sugestie am : Dl Victor poate reusiti sa vb cu cineva ,sa achizitionati pt frumusete si spectacol cateva exemplare de Crap Koy .Cred ca a-ti fi primul in Romania care ar popula cu Crap Koy si sunt si tare frumosi ,mai ales sa prinzi peste 1-2 ani un exemplare de 5-6kg si sa faci cateva poze .




Multumesc pentru sugestie,dar din ce am citit "Crapii Koi" nu se preteaza pentru bazine,iazuri,balti,etc, piscicole !!!!!

_________________
Victoras Petcu
www.moaravlasiei2.ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Sugestii si eventuale reclamatii
MesajScris: 03 Mar 2011, 01:28 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 02 Mar 2011, 23:33
Mesaje: 18
domnilor,eu nu am fost decat o singura data pe aceasta balta la sfarsit de sezon si mi-a placut mult!am auzit lucruri bune despre ea,dar puteti sa va spuneti si nemultumirile sau reclamatile fata de paznici,pescari etc.....,daca exista!pt ca domnul victor sa le rezolve daca este nevoie.comunicare este esentiala in rezolvarea unei probleme!

_________________
Pescarul contează mai mult pe lăcomia peştelui, decât pe propria-i inteligenţă


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Sugestii si eventuale reclamatii
MesajScris: 03 Mar 2011, 09:06 
Neconectat

Membru din: 02 Mar 2011, 14:59
Mesaje: 10
Localitate: Bucuresti
Ce ne sugerati?Salutare domnule Victor, am inteles din alte forumuri ca ar exista o bariera la intrarea pe balta si ca se ridica la o anumita ora?daca da la ce ora sa nu venim cu noaptea in cap sa prindem un loc mai bun si sa nu putem intra pe balta.Pe forumul de aici nu am gasit nimic legat de acest lucru(doar ca se pescuieste de la 06-18).Si daca este bariera masinile se aseaza la rand in ordinea in care vin si isi aleg locurile de pescuit tot in aceasta ordine sau cum se procedeaza?Sunt si locuri rezervate in afara de pontoane?
Multumesc si sper ca am postat unde trebuie


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Sugestii si eventuale reclamatii
MesajScris: 03 Mar 2011, 09:34 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 25 Ian 2011, 02:28
Mesaje: 1583
marius3698 scrie:
Ce ne sugerati?Salutare domnule Victor, am inteles din alte forumuri ca ar exista o bariera la intrarea pe balta si ca se ridica la o anumita ora?daca da la ce ora sa nu venim cu noaptea in cap sa prindem un loc mai bun si sa nu putem intra pe balta.Pe forumul de aici nu am gasit nimic legat de acest lucru(doar ca se pescuieste de la 06-18).Si daca este bariera masinile se aseaza la rand in ordinea in care vin si isi aleg locurile de pescuit tot in aceasta ordine sau cum se procedeaza?Sunt si locuri rezervate in afara de pontoane?
Multumesc si sper ca am postat unde trebuie



Exista bariera la intrare,care se va lasa jos (este vorba de un lant),incepind de anul acesta la orele 05.30!!!!!! Pina la orele 05.30,masinile se vor aseza una in spatele alteia in ordinea sosirii si asa se va intra pe lac!!!!!

_________________
Victoras Petcu
www.moaravlasiei2.ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Sugestii si eventuale reclamatii
MesajScris: 03 Mar 2011, 12:24 
Neconectat

Membru din: 29 Ian 2011, 14:28
Mesaje: 11
va salut! as avea de facut doar doua reclamatii
1- pescuitul se ptractica intre orele 06.00-18.00, doar ca, desi intram pe balta la ora 06.00, la ora 17.15 venea paznicul si imi spunea sa strang sculele caci la ora 18.00 trebuie sa fiu deja plecat de pe balta.......mentionez ca acest lucru se petrecea de fiecare data, iar afara se intuneca la orele 21.00........lucru comunicat de catre toti paznicii.....
cand intrebam daca pescuitul e permis pana la orele 18.00, mi se raspundea destul de nervos ca asa sunt ordinele.....
acest lucru s-a intamplat de fiecare data si nu numai mie, motiv pt care am si evitat balta pt o perioada....



Acum se va intra pe balta la orele 05.30 si paznicii vor anunta pescarii sa inceapa sa stringa la orele 17.30,astfel capescarii sa aibe timp sa stringa sculele pina la orele 18.00,cind se schimba turele!!!!!!


2- locurile de pescuit sunt ffff apropiate unele de altele, tinand cont de nr de lansete permise si de distanta la care se pescuieste, motiv de cearta intre toti vecinii de stand.......au loc discutii de genul...tu ai dat peste mine,tu ai dat peste patul meu de nada, si eu unde mai dau, lasa ca avem loc amandoi chiar daca e in dreptul tau, nu toata lumea e profesor ca tine...........iar daca mai vine si un incepator in preajma ta....adio scule.....
daca s-ar putea mari distanta cu 5m, ar fi mult mai confortabil pt toata lumea......

mentionez ca sunt client fidel Lacul MV 2 inca de la inceputurile sale si l-am vazut mereu evoluand!felicitari pt acest lucru d-le victor! in speranta ca veti analiza aspectele semnalate, va urez multa bucurie si va multumesc ca ne ascultati ofurile pescaresti!


In loc de 10m cit era distanta dintre standuri pina anul trecut,incepind de anul acesta distanta dintre standuri va fi intre 13m si 15 m !!!!!!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Sugestii si eventuale reclamatii
MesajScris: 03 Mar 2011, 18:38 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 28 Ian 2011, 20:57
Mesaje: 41
Localitate: Bucuresti
Florine , cred ca asa te cheama, spatiile dintre pescari s-au marit la 15 m fata de 10 cat erau .
Asa a spus nea Victor mai pe la inceputurile lansarii site-ului .
O intrebare pentru nea Victor ar fi daca se pot face rezervari contracost pentru orice loc de pe balta sau numai pentru pontoane .


Momentan,m-am gindit ca rezarvarile sa se faca numai pentru pontoane!!!!!! Ma gindesc ca poate ar fi bine pentru vineri,simbata si duminica sa se faca rezervari si pentru locuri!!!! Am spus ma gindesc deci nu am luat nici o hotarire!!!!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Sugestii si eventuale reclamatii
MesajScris: 04 Mar 2011, 01:43 
Neconectat

Membru din: 29 Ian 2011, 14:28
Mesaje: 11
stimate ^gabicarp^ sau gabriel......
distanta intre standuri pe MV2 in 2011 nu este mentionata in noutatile MV2 pe anul 2011......deci, nu stim daca a fost realizata..........acest lucru a fost precizat prima data pe site-ul pescuitul.ro in luna noiembrie

^ Distanta intre locurile de pescuit in anul 2011 se va marii de la 10 m cum este in momentul de fata la 15 m !!!!!!
Locurile vor fi numerotate!!!!!^-pasaj redactat de nea Victor


Postat de: petcu victor (alias petcuvicto Trimite un mesaj privat userului petcuvicto, 1883 postari. Albume: 6 Foto, 18 Recorduri, Comentarii balti: 31. )

de asemenea, tot in luna noiembrie , pe site-ul infopescar, nea Victor a specificat acelasi lucru!

^DISTANTA INTRE LOCURTLE DE PESCUIT IN ANUL 2011 SE VA MARII DE LA 10 M CUM ESTE IN MOMENTUL DE FATA LA 15 M !!!^-pasaj postat de nea Victor-deci, stiam cand am postat intrebarea, dar nu stiam daca se va realiza cu adevarat

Victoras Petcu
www.laculmv2.ro
www.moaravlasiei2.ro

totodata, pretul la abonamente era mai mare in decembrie 2010, iar in prezent preturile au scazut....
la regulamentul MV2 2011 scrie clar ca pescuitul incepe la 06.00 si se termina la 18.00, iar de la data de 03.03.2011, pe forum, la rubrica sugestii si reclamatii.... regulile s-au schimbat!

^^Acum se va intra pe balta la orele 05.30 si paznicii vor anunta pescarii sa inceapa sa stranga la orele 17.30,astfel ca pescarii sa aibe timp sa stringa sculele pina la orele 18.00,cind se schimba turele!!!!!!^^-pasaj redactat de catre nea Victor-deci, lucrurile s-au mai schimbat din 2010!

eu nu am incercat decat sa accentuez ideea ca standurile trebuie neaparat marite cu cel putin 5m, cu riscul ca nea Victor sa piarda niste locuri si bani.....motiv care putea sa-l faca sa se razgandeasca.....
ii multumesc totodata lui Andrei Vladeanu deoarece datorita lui nu trebuie sa mai ametesc pe toate site-rile pt a afla noutati despre MV2.......
consider ca parere personala ca Lacul MV2 nu mai este doar o simpla balta de pescuit la crap, ci, prin modernizarile facute, a devenit o pista de antrenament si concurs la crap.....lucru dezagreat de unii si apreciat de altii.....
daca Nea Victor ar include si o bere in pretul biletului Catch and Release, atunci eu ii ofer Oscarul pescaresc!
daca distanta dintre standuri va fi marita, cu ffffff multa greutate mai putem gasi un defect pt MV2!
urmaresc cu interes toate siteurile de pescuit, dar atatea felicitari eu nu prea am mai vazut.....motiv pt care.... nu mai contribui si eu.....dar totusi regulamentul si noutatile trebuie actualizate pt cei care intra pt prima data si nu bantuie ca mine pe forum!
nea Victore, ca o ultima sugestie, in regim de UE, daca s-ar putea ca paznicii sa aiba niste ecusoane cu numele lor-pt eventuale reclamatii sau felicitari!
am scris toate acestea pt ca am mintea odihnita dupa iarna asta!
fir intins!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Sugestii si eventuale reclamatii
MesajScris: 04 Mar 2011, 07:59 
Neconectat

Membru din: 27 Ian 2011, 04:16
Mesaje: 22
daca Nea Victor ar include si o bere in pretul biletului Catch and Release, atunci eu ii ofer Oscarul pescaresc!''

eventual si niste blonde 120-60-90 care sa faca un masaj nu doriti ? :)))))

hai sa fim seriosi :lol: :lol: :lol:

nea victor e exemplu clar care a luat papura, a desfacut-o in fire si a indreptat toate nodurile <:-p

s-a gandit pana si la familia pescarului, deci hai sa dam cezarului ce e al cezarului... coroana de lauri si recunostinta noastra !!!

numai bine !

p.s. HAI CU PRIMAVARA !


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 53 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6  Următorul

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Template made by DEVPPL - Translation/Traducere: phpBB România