MV2
 
Acum este 24 Apr 2024, 16:54

Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 33 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: 17-20 Martie 2011
MesajScris: 20 Mar 2011, 23:19 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2011, 15:48
Mesaje: 25
Banuiesc ca ai suportat vremea mai usor , Adrian , ca doar noi suntem echipati de la natura cu un "winterskin" suplimentar. :lol:
Apropo de rezultat , presupun ca diferenta au facut-o cele doua bile de 20 de pe firul de par folosite de coechipierul tau.Si , apropo , ati avut trasaturi numai noaptea sau nu au fost capturile demne de fotografii ??

_________________
Caut salonta 18kg + pentru ......relatie de durata.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: 17-20 Martie 2011
MesajScris: 21 Mar 2011, 00:37 
Neconectat

Membru din: 31 Ian 2011, 20:47
Mesaje: 25
Localitate: Bucuresti
Buna seara tuturor,

In primul rand vreau sa ii salut pe baietii din Brasov, datorita lor am mai ramas inca o noapte pe MV2. Le multumesc si partenerilor de pescuit (Serban & Adrian & Cristi (el a stat doar 24 h)) pentru cea mai tare partida de pescuit de pana acum. Nu credeam ca o sa am taria sa pescuiesc in asemenea conditii extreme, in special noaptea. Dupa cum a spus si Serban, cand am ajuns joi seara pe balta, vantul batea foarte rau si ne-a creat ceva probleme la instalarea cortului.

Dupa ce am reusit sa instalam echipamentele, am aruncat lansetele. Prima trasatura a venit dupa vreo 4 - 5 ore de la aruncare, si am reusit sa pun pe saltea un crap de 10.5 kg. A fost prins la 2 bile de 20 pe firul de par (Fresh Squid Octopus & Black Pepper si Red Fish, ambele dipuite in cateva lichide CC Moore, timp de 24 ore).

Imagine

A doua zi pe o lanseta am pus naditor si rame pe ac, la care am prins 2 ciortani (1 de 2 kg, 1 de 3 kg). Dupa acesti 2 pesti, am renuntat si la naditor si la rame, si am trecut iar pe bile.

O lanseta am avut-o numai pe bile Solar Belachan. La bilele Belachan am avut 3 capturi intre 6 - 8 kg. Restul capturilor au fost luate la Fresh Squid Octopus & Black Pepper si Red Fish. Pe tot parcursul partidei, am avut 14 trasaturi, din care 13 pesti pusi pe saltea.

Cortul nu trebuie sa lipseasca din partidele lungi:

Imagine

Incercam sa ne incalzim cu un aditiv din alcool:

Imagine

2 capturi:

Imagine

Imagine

Fir intins pe 2011 tuturor pescarilor!

_________________
Lada Frigorifica Auto
WC Portabil


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: 17-20 Martie 2011
MesajScris: 21 Mar 2011, 07:55 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 29 Ian 2011, 15:40
Mesaje: 24
Bravo baieti, si multumim pentru ponturi.
Cand mai faceti partide din astea, si aveti nevoie de vecini, puteti sa anuntati aici, eu unul ma bag pentru ca astfel de partide imi plac. Din pacate partenerii mei anul asta sunt mai indisponibili si este mai placut sa pescuiesti in echipa. Si vremea se va imbunatatii, desi acum la Ploiesti fulguieste. :cry:

Si eu trebuia sa fiu in weekend pe Moara, dar partenerul m-a lasat balta pe motiv de vreme rea. Am avut partide mult mai grele decat vremea din acest weekend, dar parca singur nu am vrut sa ma duc.


Ultima oară modificat de Teddy pe 21 Mar 2011, 09:31, modificat 1 dată în total.

Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: 17-20 Martie 2011
MesajScris: 21 Mar 2011, 08:57 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 31 Ian 2011, 11:19
Mesaje: 44
Localitate: Bucuresti
licurici scrie:
Banuiesc ca ai suportat vremea mai usor , Adrian , ca doar noi suntem echipati de la natura cu un "winterskin" suplimentar. :lol:
Apropo de rezultat , presupun ca diferenta au facut-o cele doua bile de 20 de pe firul de par folosite de coechipierul tau.Si , apropo , ati avut trasaturi numai noaptea sau nu au fost capturile demne de fotografii ??


Cele mai multe au fost noaptea.
Pe zi a fost destul de slab, cel putin pentru mine, neaducand pe saltea cam nimic.. in schimb, noaptea recuperam :D.

Eu am mers doar pe Fresh Squid si Meteor, dipuite pe firul de par si normale pentru nadit. Ambele variante au fost bune desi in ultima noate, prima a dat mai multe rezultate decat Meteor-ul. Oricum, eu am avut incredere in ele, nu am mers pe naditor nu am schimbat cu altceva.. Am pescuit cu aceste doua bile toata perioada si se pare ca nu m-au dezamagit dar m-au pus la incercare vreo 24 de ore :D cand nu misca nimic (era de asteptat.. eu le consider bune pentru partide lungi. In general incepeau sa-si faca efectul dupa cateva ore dar cand incepeau, veneau cam in rafala).

_________________
Serban F


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: 17-20 Martie 2011
MesajScris: 21 Mar 2011, 09:12 
Neconectat

Membru din: 20 Mar 2011, 16:36
Mesaje: 4
felicitari pt capturi si mai ales pt curajul vostru,asta inseamna sa fi adevarat pescar


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: 17-20 Martie 2011
MesajScris: 21 Mar 2011, 11:49 
Neconectat

Membru din: 31 Ian 2011, 20:47
Mesaje: 25
Localitate: Bucuresti
Serban are un talent de mic sa pacaleasca crapii pe ultima suta de metri si sa ii puna pe saltea. De 3 ori a avut cate 2 crapi pe saltea. Abia astept urmatoarea partida. Sper sa se indrepte vremea o data.

_________________
Lada Frigorifica Auto
WC Portabil


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: 17-20 Martie 2011
MesajScris: 21 Mar 2011, 16:58 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 31 Ian 2011, 11:19
Mesaje: 44
Localitate: Bucuresti
Teddy scrie:
Si eu trebuia sa fiu in weekend pe Moara, dar partenerul m-a lasat balta pe motiv de vreme rea. Am avut partide mult mai grele decat vremea din acest weekend, dar parca singur nu am vrut sa ma duc.


Sincer, nici eu nu cred ca as fi mers singur.. Noaptea era crancen rau sa scoti singur pesti... cum te udai putin pe mana iti degera de la vantul taios.

_________________
Serban F


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: 17-20 Martie 2011
MesajScris: 21 Mar 2011, 18:43 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 02 Feb 2011, 15:57
Mesaje: 2
Salut baieti,

Hop si eu.
10,5 kg. Red Fish cu pop-up Robin Red

Oricum, voi sunteti eroii mei.

PS: Multumesc pentru carnita.


Fişiere ataşate:
DSC07244.JPG
DSC07244.JPG [ 810.49 KiB | Vizualizat de 7159 ori ]
DSC07245.JPG
DSC07245.JPG [ 882.04 KiB | Vizualizat de 7159 ori ]
Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: 17-20 Martie 2011
MesajScris: 21 Mar 2011, 19:13 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 31 Ian 2011, 11:19
Mesaje: 44
Localitate: Bucuresti
Si noi multumim!

Pacat ca nu ai putut ramane decat 24 de ore.. :( dar trebuie sa-ti iei revansa la urmatoarea partida :D

_________________
Serban F


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: 17-20 Martie 2011
MesajScris: 21 Mar 2011, 19:33 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 02 Feb 2011, 15:57
Mesaje: 2
BishopVR6 scrie:
Si noi multumim!

Pacat ca nu ai putut ramane decat 24 de ore.. :( dar trebuie sa-ti iei revansa la urmatoarea partida :D

Cu siguranta


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 33 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4  Următorul

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Template made by DEVPPL - Translation/Traducere: phpBB România