MV2
 
Acum este 28 Mar 2024, 12:14

Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 15 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: REGULAMENT SI TAXE 2012 MOARA VLASIEI 2
MesajScris: 15 Feb 2012, 16:53 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 25 Ian 2011, 02:28
Mesaje: 1583
Taxe pescuit sportiv-recreativ, Moara Vlăsiei 2, pentru anul 2011

1) 60 lei = 12 ore (pescuit C&R).
2) 120 lei = 24 ore (pescuit C&R).
3) 100 lei = 12 ore (pescarul poate pescui și reține maxim 5 kg de pește după care poate pescui restul zilei C&R).
4) 40 lei = taxa plantat (pentru fiecare pescar care plantează).
5) 60 lei = taxa inchiriere ponton



TAXE PESCUIT SPORTIV - RECREATIV,MOARA VLASIEI 2,PENTRU ANUL 2012 !!!!!

50 LEI = 12 ORE C&R
100 LEI = 24 ORE C&R
100 LEI = 12 ORE CU RETINERE 5 KG PESTE
30 LEI = TAXA PLANTAT
50 LEI = TAXA PONTON *

* Pe un ponton pot pescui si doi pescari,platind o singura taxa pentru ponton !!!!!
Taxa pentru ponton este valabila atit pentru 12 ore cit si pentru 24 ore !!!!!

_________________
Victoras Petcu
www.moaravlasiei2.ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: REGULAMENT SI TAXE 2012 MOARA VLASIEI 2
MesajScris: 16 Feb 2012, 01:26 
Neconectat

Membru din: 31 Ian 2011, 20:47
Mesaje: 25
Localitate: Bucuresti
Felicitari pentru decizia de a micsora taxele. Legitimatiile mai sunt valabile pe 2012? Daca vin pt 72 ore si doresc ponton, platesc o singura taxa sau 3 taxe (1 taxa de Ponton la fiecare 24 ore)?

Multunesc anticipat!



- Cardurile de fidelitate eliberate in anul 2011 isi pierd valabilitatea in anul 2012,iar in anul 2012 nu se mai elibereaza carduri de fidelitate !!!!!!
- Taxa pentru ponton este valabila pentru 24 ore !!!!!

_________________
Lada Frigorifica Auto
WC Portabil


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: REGULAMENT SI TAXE 2012 MOARA VLASIEI 2
MesajScris: 16 Feb 2012, 14:44 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 10 Mar 2011, 22:19
Mesaje: 54
Localitate: PLOIESTI
victoras petcu scrie:
TAXE 2012 !!!!!

50 LEI = 12 ORE C&R
100 LEI = 24 ORE C&R
100 LEI = 12 ORE CU RETINERE 5 KG PESTE
50 LEI = TAXA PONTON *
30 LEI = TAXA PLANTAT

* Pe un ponton pot pescui si doi pescari,platind o singura taxa pentru ponton !!!!!
Taxa pentru ponton este valabila atit pentru 12 ore cit si pentru 24 ore !!!!!

La partidele de 24 ore sau mai mult este permis un insotitor major(din familie)?


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: REGULAMENT SI TAXE 2012 MOARA VLASIEI 2
MesajScris: 16 Feb 2012, 21:10 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 25 Ian 2011, 02:28
Mesaje: 1583
Dragoe Marius scrie:
victoras petcu scrie:
TAXE 2012 !!!!!

50 LEI = 12 ORE C&R
100 LEI = 24 ORE C&R
100 LEI = 12 ORE CU RETINERE 5 KG PESTE
50 LEI = TAXA PONTON *
30 LEI = TAXA PLANTAT

* Pe un ponton pot pescui si doi pescari,platind o singura taxa pentru ponton !!!!!
Taxa pentru ponton este valabila atit pentru 12 ore cit si pentru 24 ore !!!!!


La partidele de 24 ore sau mai mult este permis un insotitor major(din familie)?


Dl Marius, inteleg "aluzia"(fiul dvs) !!!!! Pentru partidele de 24 de ore pe M.V.2, au dreptul sa pescuiasca "NUMAI CEI CARE OCUPA UN LOC DE PESCUIT" (nu se pescuieste in echipa) si pot fi insotiti de sotie,copii pina la virsta de 14 ani sau o prietena!!!!! Ziua pescarul poate fi insotit de un prieten etc,etc !!!!! Am explicat si de ce nu sunt de acord cu insotitor (un alt barbat) noaptea si observ ca tot o tineti in continuare pe a dvs !!!!!

_________________
Victoras Petcu
www.moaravlasiei2.ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: REGULAMENT SI TAXE 2012 MOARA VLASIEI 2
MesajScris: 19 Feb 2012, 12:56 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 10 Mar 2011, 22:19
Mesaje: 54
Localitate: PLOIESTI
victoras petcu scrie:
Dragoe Marius scrie:
victoras petcu scrie:
TAXE 2012 !!!!!

50 LEI = 12 ORE C&R
100 LEI = 24 ORE C&R
100 LEI = 12 ORE CU RETINERE 5 KG PESTE
50 LEI = TAXA PONTON *
30 LEI = TAXA PLANTAT

* Pe un ponton pot pescui si doi pescari,platind o singura taxa pentru ponton !!!!!
Taxa pentru ponton este valabila atit pentru 12 ore cit si pentru 24 ore !!!!!


La partidele de 24 ore sau mai mult este permis un insotitor major(din familie)?


Dl Marius, inteleg "aluzia"(fiul dvs) !!!!! Pentru partidele de 24 de ore pe M.V.2, au dreptul sa pescuiasca "NUMAI CEI CARE OCUPA UN LOC DE PESCUIT" (nu se pescuieste in echipa) si pot fi insotiti de sotie,copii pina la virsta de 14 ani sau o prietena!!!!! Ziua pescarul poate fi insotit de un prieten etc,etc !!!!! Am explicat si de ce nu sunt de acord cu insotitor (un alt barbat) noaptea si observ ca tot o tineti in continuare pe a dvs !!!!!

ok,daca acesta este regulamentul,dar eu tot nu inteleg care este diferenta dintre un adolescent de 14 ani si unul de 18-20 ani (mai putin diferenta de ani) referindune la cazul de fata.Si unul si celalalt pot" trage de cate un peste" la fel de bine(chiar cel de 18-20 ani poate proteja mai bine pestele,avand ceva mai multa experienta). Nu ma cosiderati un capos ,cred ca am demonstrat de-a lungul timpului ca am fost(si sunt) un pescar C&R corect.



Domnule Marius in primul rind insotitorii nu au voie sa se atinga de sculele pescarului inafara de mincioc !!!!! In al doilea rind referitor la:
"ok,daca acesta este regulamentul,dar eu tot nu inteleg care este diferenta dintre un adolescent de 14 ani si unul de 18-20 ani" ,va spun ca diferenta este ca la pescuitul de noapte nu pot sa pescuiasca doi pescari (trecuti de 18 ani) pe un singur loc si in felul acesta nu prea indraznesc sa vina pe balta "unii" care se ocupa cu "alte sporturi" daca ma-ntelegi !!!!!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: REGULAMENT SI TAXE 2012 MOARA VLASIEI 2
MesajScris: 20 Feb 2012, 20:18 
Neconectat

Membru din: 15 Feb 2011, 21:51
Mesaje: 13
Salutare, cunosc foarte multi pescari care se feresc sa vina la MV ptr partide de 24 ore tocmai
ptr faptul ca nu pot sa vina insotiti.Eu personal am pescuit cu patru lansete si am achitat doua taxe de cateva ori doar ptr faptul ca nu am vrut sa vin singur.
Dar daca acesta este regulamentul trebuie sa ne conformam.Am inteles ca noaptea nu ai voie insotit
ptr faptul ca unii pescari ar face scandal (muzica etc)....dar ziua de ce ai voie insotit...?


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: REGULAMENT SI TAXE 2012 MOARA VLASIEI 2
MesajScris: 21 Feb 2012, 09:43 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 31 Ian 2011, 11:19
Mesaje: 44
Localitate: Bucuresti
Ziua este mult mai usor de urmarit activitatea pescarilor atat de pe un mal cat si de pe celalat.. probabil de acolo si posibilitatea de a putea veni insotit. Noaptea, mai ales in perioadele cand ceata este destul de abundenta, supravegherea este mult mai dificila si daca toti pescarii ar putea fi insotiti de cate un prieten ar fi foarte usor sa apara si cei care practica "sustragerea" pestilor din balta. Eu asta cred ca e defapt ideea acestei reguli.

_________________
Serban F


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: REGULAMENT SI TAXE 2012 MOARA VLASIEI 2
MesajScris: 21 Feb 2012, 09:53 
Neconectat

Membru din: 06 Feb 2011, 18:13
Mesaje: 11
Localitate: Bucuresti
Nu inteleg de ce in fiecare an trebuie sa existe discutia asta legata de insotitor pe timpul noptii ! Asta e regulamentul, asa s-a hotarat asa se procedeaza indiferent de motivele care au dus la aceasta hotarare. Dar asa e la noi ...... tot timpul trebuie sa fim nemultumiti si sa comentam.

_________________
Cristian Stanoi
Prinde si elibereaza !


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: REGULAMENT SI TAXE 2012 MOARA VLASIEI 2
MesajScris: 21 Feb 2012, 09:56 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 31 Ian 2011, 11:19
Mesaje: 44
Localitate: Bucuresti
Da.. la asta ma gandeam si eu.. ca mereu se dezbate aceasta problema.
Eu unul sunt bucuros ca s-a schimbat regulamentul de acum ceva ani si ca se poate veni cu prietena/sotia la 24 de ore..
Cu ocazia asta mi-a sporit numarul de partide de peste 24 de ore pe Moara :D

_________________
Serban F


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: REGULAMENT SI TAXE 2012 MOARA VLASIEI 2
MesajScris: 21 Feb 2012, 10:31 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 10 Mar 2011, 22:19
Mesaje: 54
Localitate: PLOIESTI
cryss scrie:
Nu inteleg de ce in fiecare an trebuie sa existe discutia asta legata de insotitor pe timpul noptii ! Asta e regulamentul, asa s-a hotarat asa se procedeaza indiferent de motivele care au dus la aceasta hotarare. Dar asa e la noi ...... tot timpul trebuie sa fim nemultumiti si sa comentam.

de unde ai inteles ca am fi nemultumiti sau am comentat .
am pus o intrebare doar si o rugaminte catre administratorul baltii,iar vis-a-vis de corectitudinea mea (si a fiului meu) nu cred ca s-a pus vre-un semn de intrebare de-a lungul anilor de cand pescuiesc pe MV2.


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 15 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Template made by DEVPPL - Translation/Traducere: phpBB România