MV2
 
Acum este 28 Mar 2024, 22:55

Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 37 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Hakuyo MTX + Okuma synex
MesajScris: 15 Mar 2011, 21:46 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2011, 06:15
Mesaje: 16
Localitate: Mogosoaia
alradei scrie:
alex ce sfat imi poti da la mulinete pt mtx 12 sau 14 ca inca nu sunt hotarat ce sa aleg ,multi zic de cateva modele de la okuma gen spector si mai e una c am la aceeasi bani ,dar la pret de spector ar fii si schimano navi 8000 xta care se zice ca t ajuta mult la aruncari "masina de aruncat" vb de mulinete in jur de 350 -400 ron


Shimano are tamburul mic, o fi ea masina de aruncat, dar iti recomand si eu Okuma Spector, pe care le-am avut si eu si am fost foarte multumit de ele.
MTX 14 este o lanseta foarte buna, revenirea este incredibila, o recomand cu toate ca eu am MTX 12.
MTX 12 a fost pentru Dan M. un test, unul foarte reusit de altfel dar MTX 14 este varful de gama, nu cred ca mai trebuie imbunatatit.

Maxx


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Hakuyo MTX + Okuma synex
MesajScris: 16 Mar 2011, 08:43 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 28 Ian 2011, 20:57
Mesaje: 41
Localitate: Bucuresti
Uita-te si la RYOBI PROSKIER . Sunt mulinete japoneze facute pentru pescuitul marin care merg foarte bine la pescuitul crapului . Fiecare mulineta are cate 3 tamburi metalici long-cast . Singura problema e ca intra pe un tambur cam 500 m fir de 0.28 mm . Eu mi-am pus fir vechi de umplutura , apoi mi-am pus cam 230 m de 0.21 mm .
Lansete am MTX 14 , sunt luate in decembrie 2010 , deabia sambata am sa le incerc pe MV in combinatie cu mulinetele pe care le am de vre-o 2 ani .
La mulinete le-am modificat frina - am scos arcul ala si am pus o bucsa si asa am rezolvat si baitrunnerul .


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Hakuyo MTX + Okuma synex
MesajScris: 16 Mar 2011, 16:05 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 03 Mar 2011, 10:50
Mesaje: 24
Localitate: focsani ,vrancea
cu mtx 14 si okuma spector 65 a castigat concursul de casting anula acesta Dan Mitranescu daca nu ma insel <:-p


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Hakuyo MTX + Okuma synex
MesajScris: 16 Mar 2011, 17:47 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2011, 06:15
Mesaje: 16
Localitate: Mogosoaia
alradei scrie:
cu mtx 14 si okuma spector 65 a castigat concursul de casting anula acesta Dan Mitranescu daca nu ma insel <:-p



okuma axeon.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Hakuyo MTX + Okuma synex
MesajScris: 10 Apr 2011, 14:52 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 09 Apr 2011, 17:00
Mesaje: 31
Nu am putut ajunge pe la targurile organizate in aceasta primavara ,stie cineva ce fire subtiri pentru distanta au mai scos producatori ?

_________________
federatia este garantul pescuitului de competitie!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Hakuyo MTX + Okuma synex
MesajScris: 12 Apr 2011, 07:51 
Neconectat

Membru din: 20 Feb 2011, 20:16
Mesaje: 4
Exact! Am un prieten care a incercat cu sufix tritanium si nu s-a declarat foarte incintat, ramin pentru ultima distance 0.28mm, o gasesti la ~57 lei rola de 1525m (acum ca sunt 1400 ata ete), tot la ultima mai gasesti power plus cu un diametru mai mic de 0.25 dar nu e atit de matasos ca si distance. ca rezistenta la nod sunt identice 3.6kg! Sfatul meu e sa optezi pentru Ultima distance! Fire intinse!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Hakuyo MTX + Okuma synex
MesajScris: 15 Apr 2011, 18:06 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 28 Ian 2011, 20:57
Mesaje: 41
Localitate: Bucuresti
Am incercat MTX 14 la concursul de saptamana asta si vreau sa spun ca sunt superbe. Sunt ceva probleme cu pestele mai mic din cauza rigiditatii lansetei , dar la pestele peste 5 kg se misca minunat . Am inteles ca a bagat nea Victor peste care cica e mai salbatic asa si cand ajunge la mal face ca toti dracii . Am pus pe mulineta fir power carp de 0,21 mm , dar sigur o sa-mi mai pun pe tamburii de rezerva de 0,18 mm . Se arunca foarte bine cu lanseta la distanta .


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 37 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Template made by DEVPPL - Translation/Traducere: phpBB România