MV2
 
Acum este 27 Apr 2024, 21:48

Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 105 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: CONCURS "CAPTURA ANULUI 2011" pe lacul MV2
MesajScris: 16 Noi 2011, 19:06 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 20 Oct 2011, 22:12
Mesaje: 49
Localitate: Buc
Am propus deja dl Victor sa faca un concurs cu punctarea dupa poze , asa ca hai sa terminam cu polemicile astea .
Rezultatul era valabil si fara sa afisez poze , daca nu afisam nici o poza ce comentarii ati mai fi facut ????
Nu este stipulat in regulament decit cintarirea efectuata de unul dintre paznici si un martor in rest nimic altceva. la minea cintarirea a fost facuta de paznic cu CINTARUL BALTII nu cu cintarul meu si martorul a fost un tip de peste 2 standuri de mine care poate confirma oricind cea ce si cum a fost , fara ca sa cunosc pe cineva sa se creada ca am facut ceva aranjamente.
E normal sa fie facute discutii dar sunteti prea rautaciosi si sincer nu am vazut asa ceva la nimeni din cei care au afisat pentru concurs.
Si uite ca sa NU MAI FIE NICI UN FEL DE DISCUTIE CER DL PETCU daca pina la sfirsitul anului ramin pe primul loc ca PREMIUL sa fie in sedinte de pescuit GRATIS cite considera dumnealui .Nu ma intereseaza banii pusi la bataie in acest concurs SI CRED CA CEL MAI POTRIVIT AR FI CA LA ORICE CONCURS ORGANIZAT PE MV2 SI PREMIAT DE CATRE DL VICTOR PREMIILE SA FIE IN SENDINTE GRATIS DE PESCUIT asa se va promova balta MV2 nu cu premii in bani ci in sedinte gratis oferite de administratie .
Numai asa cel care a cistigat un premiu va simtii ca este acordat de MV2 sedintele gratis fiind puse la dispozitie in anul urmator in orice perioada care doreste cel care a cistigat.
Banii pusi ca premiu nu stimuleaza prezenta pe aceasta balta ci numai premiul in sedinte GRATIS care automat te obliga sa vii sa pescuiesti din nou pe balta unde ai cistigat acel premiu.
Fire cit mai intinse tuturor pescarilor care se mai incumeta sa mai pescuiasca pe frigul de afara si multa sitima si respect pentru acestia.

Rog pe aceasta cale din nou adminstratia ca incepind cu anul 2012 sa fie deschis concursul PESCARUL CU CELE MAI MULTE PARTIDE PE MV2 pentru cei care au cea mai mare PREZENTA la pescuit pe aceasta balta , iar premiul sa fie in SEDINTE GRATIS DE PESCUIT IN ANUL URMATOR .


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CONCURS "CAPTURA ANULUI 2011" pe lacul MV2
MesajScris: 16 Noi 2011, 19:45 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 10 Mar 2011, 22:19
Mesaje: 54
Localitate: PLOIESTI
nu sunt nici pe departe rautacios ,doar vreau sa fie un concurs bazat pe corectitudine.
nu am avut nimic de comentat atunci cand fiul meu Dragoe Razvan a fost depasit tot la acest concurs de d-ul Costi-Bergenbier.
si daca ce a-ti propus sa se premieze pescarul cu cea mai buna frecventa pe MV2 cred ca voi fi sigur pe podium.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CONCURS "CAPTURA ANULUI 2011" pe lacul MV2
MesajScris: 17 Noi 2011, 03:34 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 25 Ian 2011, 02:28
Mesaje: 1583
Intentionez ca in anul 2012 la "CONCURS CAPTURA ANULUI 2012" pe lacul MV2 sa ofer 3 premii :

LOCUL 1 = 6 sedinte de pescuit x 24 ore
LOCUL 2 = 4 sedinte de pescuit x 24 ore
LOCUL 3 = 2 sedinte de pescuit x 24 ore

Astept pareri de la dvs !!!!!

_________________
Victoras Petcu
www.moaravlasiei2.ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CONCURS "CAPTURA ANULUI 2011" pe lacul MV2
MesajScris: 17 Noi 2011, 12:25 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 20 Oct 2011, 22:12
Mesaje: 49
Localitate: Buc
Dupa parerea mea pe care am mai spus si o sustin cea ce ati hotarit este foarte bine , trebuie stimulat continuitatea pescuitului pe MV2 si orice premiu pentru orice concurs pe acest lac venit din partea administratiei trebuie facut in partide de pescuit NU IN BANI .
Deci consider propunerea dv foarte buna.
Sa va ginditi si la modalitatea de a premia pe acela care a pescuit de cele mai multe ori intr-un an pe MV2 acela meritind din plin o atentie din partea adminsitratiei MV2 si automat citeva partide de pescuit gratis fiind bine venite .


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CONCURS "CAPTURA ANULUI 2011" pe lacul MV2
MesajScris: 17 Noi 2011, 19:45 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 01 Feb 2011, 10:39
Mesaje: 28
Localitate: Bucuresti
victoras petcu scrie:
Intentionez ca in anul 2012 la "CONCURS CAPTURA ANULUI 2012" pe lacul MV2 sa ofer 3 premii :

LOCUL 1 = 6 sedinte de pescuit x 24 ore
LOCUL 2 = 4 sedinte de pescuit x 24 ore
LOCUL 3 = 2 sedinte de pescuit x 24 ore

Astept pareri de la dvs !!!!!


Sunt de acord !
P.S. Celnou ATENTIE WEEKEND-UL ASTA daca nu ploua se va duce pe balta Dl Cristi (proTv) si cred ca-l voi insoti si eu ,simt ca vine surpriza ;)


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CONCURS "CAPTURA ANULUI 2011" pe lacul MV2
MesajScris: 18 Noi 2011, 12:15 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 20 Oct 2011, 22:12
Mesaje: 49
Localitate: Buc
Sincer doresc tuturor pescarilor de pe MV2 mult mult fir cit mai intins si daca va fi ca cineva sa prinda pestele mai mare decit mine ii voi stringe mina si il voi felicita cu cea mai mare caldura .
Deci in afara de firele intinse urez si mult noroc, si un sfat incercati toate aromele dulci la restu suta la suta nici o reusita, eu zilele trecute numai la piersica am prins in rest 0. Saptamina asta mi-a intrat cel de 14 kg erea aproape sa vedem saptamina viitoare ce va fi.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CONCURS "CAPTURA ANULUI 2011" pe lacul MV2
MesajScris: 19 Noi 2011, 08:12 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2011, 14:48
Mesaje: 17
Localitate: Bucuresti
celnou2011 scrie:
Mai Arsinel ai niste povesti in tine de chiar se tavaleste lumea de ris.
Se cunoaste ca esti cu mincinosii.
Povestea cu pestele in sac o noapte intreaga pe Moara Vlasiei2 este cea mai mare MINCIUNA POSIBILA INVENTATA. Cei care pescuiesc pe MV2 stiu clar ca nu ai voie sa tii in sac decit pestele de pina in 5 kg daca ai achitat pentru a retine 1 peste . Nu ai fi putut sa tii tu un astfel de crap cum spui fiindca automat cind ai capturat paznicul a fost linga tine indiferent de ora din noapte la care spui ca l-ai capturat. Vreau sa spun ca prin aceasta postare faci un foarte mare rau paznicilor de pe aceasta balta si cred ca cel mai potrivit ar fi sa gasesti modalitatea sa te scuzi pentru aceasta postare fiindca nici macar in gluma cea ce ai afirmat tu ca ai facut noaptea pe MV2 nu este posibil.Nu are voie sa retina vre-un peste in sac de greutatea afirmata NIMENI DA NIMENI in afara concursurilor pe MV2 deci repet gluma ta pe linga faptul ca este de prost gust va face mult rau acelor oameni corecti fara cea mai mica pata.
Rog administratorul sitului sa stearga postare si afirmatiile acestui personaj deoarce face un mare mare rau oamenilor ,paznicilor de pe MV2 care sunt niste oameni exemplari .


----------


eu pescuiam cu el cand a prins captura asa ca .....la revedere :D

_________________
..tel. 0765.071.874 .
Divizia de crap al Clubului Sportiv Imagine
.http://www.chiroiu4greenlake.ro/.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CONCURS "CAPTURA ANULUI 2011" pe lacul MV2
MesajScris: 19 Noi 2011, 15:50 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2011, 15:48
Mesaje: 25
I-a sa vedem , oare mai poate cineva sa-l incurce pe Cel Nou ?? Are cineva o fotografie in care greutatea afisata sa includa cantarirea capturii in mai multe saltele simultam ?? :roll: :lol: :lol:

Iar apropo de retinerea la sac a unei capturi frumoase , cu acordul administratiei , presupun , pentru a putea face cateva fotografii decente pentru un articol intr-o revista sau pe un forum , nu cred ca e treaba dvs. , eu cred ca ar trebui decat sa va preocupe faptul ca pestele este vizibil mai mare decat ce tineti dvs in brate ;) si ca , concursul noi nu-l consideram incheiat...............inca . :twisted:

_________________
Caut salonta 18kg + pentru ......relatie de durata.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CONCURS "CAPTURA ANULUI 2011" pe lacul MV2
MesajScris: 19 Noi 2011, 18:30 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 20 Oct 2011, 22:12
Mesaje: 49
Localitate: Buc
Sincer m-ati facut sa zimbesc vorbiti , scrieti iar vorbiti iar scrieti, fratilor va rog eu mult treceti la fapte ca m-ati omorit cu atitea discutii.
CUM OARE SA MA DEPASITI DACA STATI ACASA IN PAT?
Din fotoliul din odaie nu o sa ma depasiti nici in veci , ma puteti depasii daca mergeti la pescuit nu din pat sau din fotoliu din odaie .
De bine de rau nu a fost saptamina sa nu merg de cel putin 2 ori la pescuit pe MV2 , la rubrica partide de pescuit pe MV2 mai am putin si scriu numai eu asa ca astept sa va vad capturile prinse in acesta perioada NU POZELE DE CIND EREAM LA GRADINITA. Dupa cum mergeti la pescuit am deja cele 10 sedinte de pescuit FREE PREMIUL in buzunarul de la piept, fiindca sunt recompensati cei care merg la pescuit si prind capturi nu cei care viseaza ca poate se duc si ei saptamina asta la pescuit.
Si am rugamintea sa nu ma mai terorizati cu poze fiindca anul acesta nu se premiaza cintarirea dupa poze ci dupa fapte.
O intrebare pentru cel care a scris ca a fost la pescuit cu Arsinel , dl petre iulian am o rugaminte mare de tot IMI PUTETI IMPRUMUTA SI MIE CINTARUL CU CARE ATI CINTARIT VOI IN NOAPTEA AIA PESTELE ? Acel fantastic cintar CU 3 ZECIMALE . V-ati facut de risul lumii cu cintarirea pestelui care scriati voi ca a avut 17.757 kg :lol: :lol: :lol: Cintare cu 3 zecimale nu sint decit pentru cintarirea bijuteriilor adica pina intr-un kg . Si cum minciuna are picioare scurte s-a dovedit imediat ca va tineti de poante.
O intrebare pentru dl LICURICI daca dv ati avea o balta si cineva ar tine in sac un crap de 18 kg v-ar pare bine punind in pericol ca acel peste sa moara in orice moment?
Si daca regulamentul scrie clar ca pestele se prinde se fotografiaza si se ELIBEREAZA IMEDIAT cei care au scris ca l-au tinut 12 ore in sac au facut ceva care contravine regulamentului? Eu cred ca daca s-ar intimpla asa ar fi o mare neregula dar din cite stiu nici un paznic de pe MV2 nu va permite sa se retina in sac un crap mai mare de 5.00kg NICIODATA.
Va rog sa mergeti la pescuit pe MV2 chiar daca unii merg MOCA si incercati sa depasiti captura mea de 17,750kg numai daca mergeti sa pescuiti ma puteti depasi stind la tv acasa nu puteti decit sa visati ca ati prins captura pe MV2 :lol: :lol: :lol:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CONCURS "CAPTURA ANULUI 2011" pe lacul MV2
MesajScris: 19 Noi 2011, 18:34 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 25 Ian 2011, 02:28
Mesaje: 1583
licurici scrie:
I-a sa vedem , oare mai poate cineva sa-l incurce pe Cel Nou ?? Are cineva o fotografie in care greutatea afisata sa includa cantarirea capturii in mai multe saltele simultam ?? :roll: :lol: :lol:

Iar apropo de retinerea la sac a unei capturi frumoase , cu acordul administratiei , presupun , pentru a putea face cateva fotografii decente pentru un articol intr-o revista sau pe un forum , nu cred ca e treaba dvs. , eu cred ca ar trebui decat sa va preocupe faptul ca pestele este vizibil mai mare decat ce tineti dvs in brate ;) si ca , concursul noi nu-l consideram incheiat...............inca . :twisted:


Pescuitul de noapte (24 ore) pe Moara Vlasiei 2,este permis numai in sistemul C&R !!!!!!!!!!!!!

ADMINISTRATIA LACULUI M.V.2, NU A FOST SI NU VA FI NICIODATA DE ACORD cu "retinerea la sac a unei capturi frumoase pentru a putea face cateva fotografii decente pentru un articol intr-o revista sau pe un forum" etc,etc, NICI MACAR PENTRU O SECUNDA !!!!! Daca "cineva" va fi prins macar cu o captura sau cu orice peste la sac in timpul unei partide de pescuit de noapte (24 de ore), acela va fi considerat " hot " si nici nu vreau sa ma gindesc la ce o sa pateasca acel "cineva" !!!!!!!!!!!!

_________________
Victoras Petcu
www.moaravlasiei2.ro


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 105 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Următorul

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 13 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Template made by DEVPPL - Translation/Traducere: phpBB România