MV2
 
Acum este 27 Apr 2024, 19:19

Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 105 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: CONCURS "CAPTURA ANULUI 2011" pe lacul MV2
MesajScris: 19 Noi 2011, 19:07 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 25 Ian 2011, 02:28
Mesaje: 1583
celnou2011 scrie:
Sincer m-ati facut sa zimbesc vorbiti , scrieti iar vorbiti iar scrieti, fratilor va rog eu mult treceti la fapte ca m-ati omorit cu atitea discutii.
CUM OARE SA MA DEPASITI DACA STATI ACASA IN PAT?
Din fotoliul din odaie nu o sa ma depasiti nici in veci , ma puteti depasii daca mergeti la pescuit nu din pat sau din fotoliu din odaie .
De bine de rau nu a fost saptamina sa nu merg de cel putin 2 ori la pescuit pe MV2 , la rubrica partide de pescuit pe MV2 mai am putin si scriu numai eu asa ca astept sa va vad capturile prinse in acesta perioada NU POZELE DE CIND EREAM LA GRADINITA. Dupa cum mergeti la pescuit am deja cele 10 sedinte de pescuit FREE PREMIUL in buzunarul de la piept, fiindca sunt recompensati cei care merg la pescuit si prind capturi nu cei care viseaza ca poate se duc si ei saptamina asta la pescuit.
Si am rugamintea sa nu ma mai terorizati cu poze fiindca anul acesta nu se premiaza cintarirea dupa poze ci dupa fapte.
O intrebare pentru cel care a scris ca a fost la pescuit cu Arsinel , dl petre iulian am o rugaminte mare de tot IMI PUTETI IMPRUMUTA SI MIE CINTARUL CU CARE ATI CINTARIT VOI IN NOAPTEA AIA PESTELE ? Acel fantastic cintar CU 3 ZECIMALE . V-ati facut de risul lumii cu cintarirea pestelui care scriati voi ca a avut 17.757 kg :lol: :lol: :lol: Cintare cu 3 zecimale nu sint decit pentru cintarirea bijuteriilor adica pina intr-un kg . Si cum minciuna are picioare scurte s-a dovedit imediat ca va tineti de poante.
O intrebare pentru dl LICURICI daca dv ati avea o balta si cineva ar tine in sac un crap de 18 kg v-ar pare bine punind in pericol ca acel peste sa moara in orice moment?
Si daca regulamentul scrie clar ca pestele se prinde se fotografiaza si se ELIBEREAZA IMEDIAT cei care au scris ca l-au tinut 12 ore in sac au facut ceva care contravine regulamentului? Eu cred ca daca s-ar intimpla asa ar fi o mare neregula dar din cite stiu nici un paznic de pe MV2 nu va permite sa se retina in sac un crap mai mare de 5.00kg NICIODATA.
Va rog sa mergeti la pescuit pe MV2 chiar daca unii merg MOCA si incercati sa depasiti captura mea de 17,750kg numai daca mergeti sa pescuiti ma puteti depasi stind la tv acasa nu puteti decit sa visati ca ati prins captura pe MV2 :lol: :lol: :lol:


"nici un paznic de pe MV2 nu va permite sa se retina in sac un crap mai mare de 5.00kg NICIODATA."

Asta este valabil numai in conditiile in care pescarul pescuieste ziua si a achitat "taxa 100 lei = 12 ore cu retinere" !!!!!!

Pescuitul de noapte (24 ore) pe Moara Vlasiei 2,este permis numai in sistemul C&R !!!!!!!!!!!!!

Administratia lacului M.V.2,nu a fost si nu va fi niciodata de acord cu "retinerea la sac a unei capturi frumoase" nici "pentru a putea face cateva fotografii decente pentru un articol intr-o revista sau pe un forum" etc,etc !!!!! Daca "cineva" va fi prins macar cu o captura sau cu orice peste la sac in timpul unei partide de pescuit de noapte (C&R = 24 de ore), acela va fi considerat " hot " si nici nu vreau sa ma gindesc la ce o sa pateasca acel "cineva" !!!!!!!!!!!!

_________________
Victoras Petcu
www.moaravlasiei2.ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CONCURS "CAPTURA ANULUI 2011" pe lacul MV2
MesajScris: 19 Noi 2011, 22:29 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 20 Oct 2011, 22:12
Mesaje: 49
Localitate: Buc
Exact cum stiam regulamentul impus de administratia baltii MV2 trebuie respectat de toti cei care pescuiesc pe acest lac.
Am scris de la bun inceput ca postarea aceea a dl Arsinel in care a afirmat numai si numai aberatii nu este adevarta si nu face altceva decit mult rau cel care au in ingrijire si paza MV2 .
Este foarte normal ca toti care pescuim trebuie sa respectam regulile impuse in acel loc si este si mai normal ca exceptiile sa nu fie acceptate.
Asa ca dragii mei colegi singura si unica varianta pentru a mai putea prinde o captura este sa va prezentati de urgenta pe MV2 si sa va incercati norocul, cine stie poate poate va veni acela de 18 kg.
Stiu ca e mai comod sa stam la caldura in fata calculatorului si sa facem planuri , dar in felul asta nu aveti cum sa deveniti premianti , captura se poate prinde numai daca pescuiesti in balta nu la tv.
Aviz amatorilor incercati incercati timpul este inca prielnic pentru a prinde crapul spre exemplu luni 14 Noe am pus pe saltea pe cel de 14,5 kg si pot spune ca pe la prinz erea un frig de iti clantaneau dintii in gura .


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CONCURS "CAPTURA ANULUI 2011" pe lacul MV2
MesajScris: 19 Noi 2011, 23:10 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2011, 15:48
Mesaje: 25
Suntem total de acord cu dvs. , d-l Petcu , regulamentul este clar si trebuie respectat de toata lumea , fara exceptii.

_________________
Caut salonta 18kg + pentru ......relatie de durata.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CONCURS "CAPTURA ANULUI 2011" pe lacul MV2
MesajScris: 22 Noi 2011, 17:16 
Neconectat

Membru din: 05 Aug 2011, 13:27
Mesaje: 16
celnou2011 scrie:
Exact cum stiam regulamentul impus de administratia baltii MV2 trebuie respectat de toti cei care pescuiesc pe acest lac.
Am scris de la bun inceput ca postarea aceea a dl Arsinel in care a afirmat numai si numai aberatii nu este adevarta si nu face altceva decit mult rau cel care au in ingrijire si paza MV2 .
Este foarte normal ca toti care pescuim trebuie sa respectam regulile impuse in acel loc si este si mai normal ca exceptiile sa nu fie acceptate.
Asa ca dragii mei colegi singura si unica varianta pentru a mai putea prinde o captura este sa va prezentati de urgenta pe MV2 si sa va incercati norocul, cine stie poate poate va veni acela de 18 kg.
Stiu ca e mai comod sa stam la caldura in fata calculatorului si sa facem planuri , dar in felul asta nu aveti cum sa deveniti premianti , captura se poate prinde numai daca pescuiesti in balta nu la tv.
Aviz amatorilor incercati incercati timpul este inca prielnic pentru a prinde crapul spre exemplu luni 14 Noe am pus pe saltea pe cel de 14,5 kg si pot spune ca pe la prinz erea un frig de iti clantaneau dintii in gura .


FITI MAI MODEST, CA ATATA INGANFARE NU AM MAI VAZUT DE MULT, am mai spus intr-un post anterior asta, dar e greu asa suntem noi romanii, parca ati prins captura secolului, linistiti-va ca nu va ia nimeni premiul, gata felicitari, chiar daca intr-adevar in poza nu arata de 17 kg, si daca erau 2 oameni care ziceau asta mai era cum era, dar cand toata lumea zice ca ala nu are mai mult de 14 trebuie sa fie ceva la mijloc, fie ainghitit tot plumbul din balta fie o piatra mai sti, ce nu face lumea pt 250 de euro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CONCURS "CAPTURA ANULUI 2011" pe lacul MV2
MesajScris: 22 Noi 2011, 18:55 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 20 Oct 2011, 22:12
Mesaje: 49
Localitate: Buc
alooooooooooooooooo dl nit_matias omule va rog frumos sa va treziti , dormiti cumva cind scrieti?
Chiar ati luat-o razna? Omule am cerut cu citeva postari mai sus DACA CUMVA EU VOI FI DESEMNAT CITIGATORUL CAPTURII ANULUI PE MV2 SA NU FIU PREMIAT IN BANIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII findca nu ma intereseaza baniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii SA FIU RECOMPENSAT CU SEDINTE DE PESCUIT PE ACEST LAC , acum dupa ce cititi poate va treziti din somn.
NU ma intereseaza baniiiiiiiiiiiiiiiiiiiii ce nu ati inteles ? Daca imi permit sa vin la pescuit pe MV2 de cel putin 2 ori pe saptamina in conjuctura cind vin de la Alexandria si cind o partida de pescuit la lacul MV2 ma costa in jur de 5 milioane lei adica cam 10 mil pe saptamina OARE AS AVEA NEVOIE DE CEI 250 DE EURO?????/?
Domnul meu ati gresit persoana asa ca va rog frumos sa va aptineti de la comentarii de prost gust care arata clar invidia ce o purtati in dumneavoastra.
SINGURA SOLUTIE SA IMI ASTUPATI GURA ESTE SA MERGETI LA PESCUIT PE MV2 si numai asa ma veti ingenunchia nu CU POZE DE ADORMIT COPII DE CIND EREA CALD SI BINE IN CASA .
Va rog frumos si va invit in permaneta sa MERGETI LA PESCUIT NU SA STATI IN FOTOLIUL DIN ODAIE SI SA COMENTATI POZELE ALTORA CARE ORICUM NU AU NICI CEA MAI MICA VALOARE.
ASA CA UREZ DIN NOU TUTUROR PESCARILOR DE PE MV2 MULTE MULTE FIRE INTINSE LA FEL CUM AM SI EU DE FIECARE DATA CIND MERG LA PESCUIT AICI.
Si lasati invidia la o parte dovediti daca sunteti in stare si capturati pestele peste 17,750kg nu ma mai aburiti cu texte de la gradinita. <:-p <:-p <:-p <:-p <:-p <:-p


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CONCURS "CAPTURA ANULUI 2011" pe lacul MV2
MesajScris: 22 Noi 2011, 22:44 
Neconectat

Membru din: 13 Noi 2011, 13:53
Mesaje: 5
celnou2011 scrie:
findca.. in conjuctura cind vin de la Alexandria... aptineti... EREA... permaneta... 17750kg



Ce ar mai fi de zis? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CONCURS "CAPTURA ANULUI 2011" pe lacul MV2
MesajScris: 23 Noi 2011, 09:43 
victoras petcu scrie:
Intentionez ca in anul 2012 la "CONCURS CAPTURA ANULUI 2012" pe lacul MV2 sa ofer 3 premii :

LOCUL 1 = 6 sedinte de pescuit x 24 ore
LOCUL 2 = 4 sedinte de pescuit x 24 ore
LOCUL 3 = 2 sedinte de pescuit x 24 ore

Astept pareri de la dvs !!!!!




Premiile mi se par in regula, si chiar cred ca e o idee foarte buna sa fie tip podium.

Am tot urmarit disputele aprinse de anul asta pe tema capturii castigatoare si mi-au produs un "gust amar", pentru ca un lucru ce se dorea sa fie ceva frumos se termina intr-un fel de circ. De aceea cred ca pentru anul viitor ar fi bine sa se incerce evitarea acestora, si daca tot este concurs, as zice sa se cantareasca pestii cu o metoda ceva mai exacta. Pentru asta as propune:

1. Cantarirea pestilor care participa la acest concurs sa se faca cu o saltea de CANTARIRE (care ar fi bine sa fie aceeasi de fiecare data), nu cu salteaua de primire. Este stiut ca majoritatea saltelelor de primire retin apa, pe cand cele de cantarire sunt mai subtiri, nu retin multa apa, au si orificii prin care se scurge apa, etc. astfel eroarea la cantarire va fi mai mica.

2. Cantarirea capturilor care se "califica" la podium sa fie confirmate de catre seful de tura.

3. Este greu de crezut ca podiumul va fi format la final din pesti mai mici de 15 kg. De aceea cred ca doar pentru pestii cu dimensiuni mai mari de 15 kg este necesar sa se aplice punctele 1 si 2. Nu cred ca vrea nimeni ca seful de tura sa alerge cu salteaua de cantarire in brate la fiecare ciortan.

P.S. in propunerile de mai sus am tinut cont de faptul ca cei mai mari 3 pesti de anul asta sunt intr-un interval de 1kg si toti peste 17 Kg.

Fire intinse !


Sus
  
 
 Subiectul mesajului: Re: CONCURS "CAPTURA ANULUI 2011" pe lacul MV2
MesajScris: 23 Noi 2011, 23:48 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 10 Mar 2011, 22:19
Mesaje: 54
Localitate: PLOIESTI
celnou2011 scrie:
alooooooooooooooooo dl nit_matias omule va rog frumos sa va treziti , dormiti cumva cind scrieti?
Chiar ati luat-o razna? Omule am cerut cu citeva postari mai sus DACA CUMVA EU VOI FI DESEMNAT CITIGATORUL CAPTURII ANULUI PE MV2 SA NU FIU PREMIAT IN BANIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII findca nu ma intereseaza baniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii SA FIU RECOMPENSAT CU SEDINTE DE PESCUIT PE ACEST LAC , acum dupa ce cititi poate va treziti din somn.
NU ma intereseaza baniiiiiiiiiiiiiiiiiiiii ce nu ati inteles ? Daca imi permit sa vin la pescuit pe MV2 de cel putin 2 ori pe saptamina in conjuctura cind vin de la Alexandria si cind o partida de pescuit la lacul MV2 ma costa in jur de 5 milioane lei adica cam 10 mil pe saptamina OARE AS AVEA NEVOIE DE CEI 250 DE EURO?????/?
Domnul meu ati gresit persoana asa ca va rog frumos sa va aptineti de la comentarii de prost gust care arata clar invidia ce o purtati in dumneavoastra.
SINGURA SOLUTIE SA IMI ASTUPATI GURA ESTE SA MERGETI LA PESCUIT PE MV2 si numai asa ma veti ingenunchia nu CU POZE DE ADORMIT COPII DE CIND EREA CALD SI BINE IN CASA .
Va rog frumos si va invit in permaneta sa MERGETI LA PESCUIT NU SA STATI IN FOTOLIUL DIN ODAIE SI SA COMENTATI POZELE ALTORA CARE ORICUM NU AU NICI CEA MAI MICA VALOARE.
ASA CA UREZ DIN NOU TUTUROR PESCARILOR DE PE MV2 MULTE MULTE FIRE INTINSE LA FEL CUM AM SI EU DE FIECARE DATA CIND MERG LA PESCUIT AICI.
Si lasati invidia la o parte dovediti daca sunteti in stare si capturati pestele peste 17,750kg nu ma mai aburiti cu texte de la gradinita. <:-p <:-p <:-p <:-p <:-p <:-p

inca nu ai bagat de seama ca ti i-ai pus pe toti in cap cu afirmatiile pe care le faci pe acest forum
chiar te crezi un super pescar(eu cred ca nu esti).Chiar crezi ca ne impresionezi cu sumele pe care pretinzi ca le cheltuiesti cu pescuitul?si in legatura cu "STATI IN FOTOLIUL DIN ODAIE '' ,cand eu pescuiam pe Moara tu nici nu stiai pe unde este balta
daca te tine hai sa facem un concurs si de pescuit si de gramatica.
sustin in continuare ca pestele tau nu a cantarit 17,75 kg(poate a fost un vis frumos)si asta nu este invidie ca nu am cum sa fiu invidios pe un vis, dar cum am mai mentionat si in alte postari as fi vrut un concurs corect.
P.S.cand 3 persoane i-ti spun ca esti beat te duci si te culci. <:-p


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CONCURS "CAPTURA ANULUI 2011" pe lacul MV2
MesajScris: 24 Noi 2011, 22:26 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 20 Oct 2011, 22:12
Mesaje: 49
Localitate: Buc
Hai sa o luam pe rind , referitor la gramatica recunosc nu sunt AS imi cer scuze celor care se simt lezati de greselile mele gramaticale .
Referitor la pestele prins de mine REPET pentru a nu stiu cita oara , pestele a fost cintarit de catre paznicul de tura din aceea zi cu CINTARUL BALTI MV2 iar martor a fost vecinul de la standul de linga locul unde pescuia fiul meu si anume DL DAN MARCEAN din bucuresti care poate confirma oricind cea ce eu am scris , precizez ca atunci pe balta am vazut acel om pentru prima data in viata mea . Deci din punct de vedere al corectitudini procedurilor acestui concurs sunt perfect in regula asa ca va rog nu ma mai impresionati ca pestele arata de 14 kg ca pestele arata de 21kg . Am mai intrebat frumos daca nu as fi postat poza aceea cu acel peste ce comentarii ati m-ai fi facut????DECI DIN PUNCT DE VEDERE AL CORECTITUDINI SI AL RESPECTARII REGULAMENTULUI SUNT IN TOTALITATE OK.
Durerea dv cea mai mare este ca nu puteti prinde capturi din fata tv aici este supararea cea mai mare , FIINDCA VA TOT INDEMN SA MERGETI LA PESCUIT PE MV2 CA SA PUTETI INTRADEVAR SA DESCALIFICATI CAPTURA PRINSA DE MINE asa ca va rog mult contactati-ma cind veti reusi sa prindeti ceva capturi.
Referitor la sfaturile ametitoare ale dumneavoastra va mai fac o destainuire NU CONSUM ALCOL asa ca degeaba mi-ar spune 50 de persoane ca as fi beat fiindca eu stiu clar ca nu am cum sa fiu beat fiindca ALCOLUL NU ESTE PASIUNEA MEA .
Pasiunea mea este PESCUITUL si va repet ca merg cel putin o data pe saptamina si in aceasta perioada de timp neprielnic unde temperatura de afara este ceva grade la minus.
ASA CA VA PROVOC IAR MERGETI LA PESCUIT DACA DORITI SA CONCURATI CU MINE eu nu fac concursuri din casa din fotoliul din odaie.
Si un ultim apel catre cei care au fost si sunt foarte studiati acum 45 de ani cind mergem eu la scoala nu se punea prea mare accent pe gramatica asa ca scuzati greselile unui batrin sau cel mai bun sfat pe care il dau celor care nu ma agreaza rog sa ma ignorati si sa va faceti ca nu ati citit cea ce scriu eu .
Fire intinse tuturor pescarilor de pe MV2 si casA plina de caldura celor care ne privesc la calculator pe unii dintre noi care pescuim si acum pe MV2 .


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CONCURS "CAPTURA ANULUI 2011" pe lacul MV2
MesajScris: 27 Noi 2011, 13:03 
Neconectat

Membru din: 29 Ian 2011, 14:28
Mesaje: 11
imi dau si eu cu parerea, caci e gratis! e pacat sa vezi atatia colegi de balta cum se cearta pt faima sau pt sedinte gratuite la pescuit! consider ca nu se poate acorda un premiu doar pe declaratiile unui pescar si ale unui martor de-al sau.
la cati pesti cantareste un paznic la MV2, e imposibil sa tina minte toate capturile cantarite!cred ca acest concurs ar trebui sa aiba ca subiect cea mai votata poza sau orice altceva! se stie doar ca pescarii sunt recunoscuti pt minciunicile lor! daca intr-adevar se vrea premierea celei mai mari capturi de pe MV2, atunci ar trebui ca la cabana paznicilor sa existe un caiet unde sa fie trecuta greutatea capturii, numele pescarului, data, semnaturile paznicului si a pescarului, poza atasata etc. si sa fie trecute doar capturile peste 15 kg. Este doar o idee! cu respect....pt toti pescarii cu adevarat oameni!


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 105 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Următorul

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 19 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Template made by DEVPPL - Translation/Traducere: phpBB România