MV2
 
Acum este 28 Mar 2024, 10:36

Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 105 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: CONCURS "CAPTURA ANULUI 2011" pe lacul MV2
MesajScris: 06 Dec 2011, 23:15 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2011, 20:22
Mesaje: 13
celnou2011 scrie:
Am ajuns din cea ce am citit si am vazut si pe locul 1 sperind ca pina la sfirsitul anului sa nu fiu detronat decit de mine la urmatoarele partide.
Captura este in greutate de 17,750 kg in data de 20 Oct 2011 ora 9.30, pestele a fost cintarit de paznicul de tura Grosaru Gheorghe ( Gica ) si asistent si martor vecinul de stand Dan Marcean din Bucuresti .


Am vazut si eu fotografia postata, eu inclin sa-i dau dreptate ...Din pacate prima fotografie postata este " nefericit facuta ", cea in care pestele este jos arata cu totul altfel.

Cel din fotografie a fost prins de prietenul meu in 2007...si apoi din nou prin primavara lui 2008 avea in jur de 16..16,5kg. In 2007 a fost captura anului pe MV...Nu-i asa ca nu prea pare in poza asta ??? Noi l-am numit atunci BIG BROTHER si a venit pe saltea dupa alta captura de 14KG...pe care de emotie :) am uitat sa o mai fotografiem....

Din pacate de multe ori o fotografie, daca nu este facuta cum trebuie, subdimensioneaza..sau maresc exagerat :D monstrul.....Exemplele sunt clare in fotografiile prezentate mai inainte.
Oricum este un peste frumos..si macar pentru atata lucru merita felicitat.... si da.....ca sa nu existe nici un semn de intrebare cel mai bine ar fi ca aceste capturi care intra in concurs sa fie doar cele validate de paznici.

Fir intins tuturor


Fişiere ataşate:
IMG_5654_1.jpg
IMG_5654_1.jpg [ 136.66 KiB | Vizualizat de 7795 ori ]
Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CONCURS "CAPTURA ANULUI 2011" pe lacul MV2
MesajScris: 07 Dec 2011, 09:34 
Neconectat

Membru din: 05 Aug 2011, 13:27
Mesaje: 16
nu cred ca e atat de mare problema cu aceasta captura, ci marea problema este trufia, inganfarea si lipsa totala a modestiei d-lui celnou, pentru ca a atacat pe toata lumea de cand a prins pestele asta, toti suntem niste pescari prosti numai el este buricul mv, aici este marea problema si de aici ambitia mai multor pescari de a renega aceasta persoana. am incercat sa ii dau cateva sfaturi cu privire la modestia de care ar trebui sa dea dovada, dar nu ai cum sa schimbi un om care toata viata lui s-a comportat asa. dar este in spiritul romanesc alaturi de cei care stau in garsoniera si au bmw x5 asa si dansul a prins un peste si dupa a facut la gargara pe acest subiect de zici ca a prins unu de 35, sincer nu ma afecteaza cu nimic faptul ca a prins pestele asta persoana in cauza, problema o am pentru atacurile pe care le face


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CONCURS "CAPTURA ANULUI 2011" pe lacul MV2
MesajScris: 07 Dec 2011, 17:52 
Neconectat

Membru din: 26 Ian 2011, 11:12
Mesaje: 14
Localitate: Targoviste
nit_matias scrie:
nu cred ca e atat de mare problema cu aceasta captura, ci marea problema este trufia, inganfarea si lipsa totala a modestiei d-lui celnou, pentru ca a atacat pe toata lumea de cand a prins pestele asta, toti suntem niste pescari prosti numai el este buricul mv, aici este marea problema si de aici ambitia mai multor pescari de a renega aceasta persoana. am incercat sa ii dau cateva sfaturi cu privire la modestia de care ar trebui sa dea dovada, dar nu ai cum sa schimbi un om care toata viata lui s-a comportat asa. dar este in spiritul romanesc alaturi de cei care stau in garsoniera si au bmw x5 asa si dansul a prins un peste si dupa a facut la gargara pe acest subiect de zici ca a prins unu de 35, sincer nu ma afecteaza cu nimic faptul ca a prins pestele asta persoana in cauza, problema o am pentru atacurile pe care le face


Sunt de aceiasi parere :!:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CONCURS "CAPTURA ANULUI 2011" pe lacul MV2
MesajScris: 08 Dec 2011, 01:07 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2011, 15:48
Mesaje: 25
Frumoasa fotografia cu somnul , jos palaria , dar..........parca asta era un topic pentru crapi mai mici sau mai mari de 17.75........nu??
Apropo de cate partide va permiteti dvs sa faceti pe saptamana , chiar si in conditiile de acum , aveti respectul celor mai multi dintre noi , dar asta nu va ridica la acelasi nivel cu NOI , cei care alegem sa nadim si sa pescuim din mana , chiar daca noi facem doar o partida sau doua pe luna pe MV2.
Despre vrajeala ca , vezi tu , Y-) nu conteaza daca duci monturile cu vaporasul sau lansezi din mana , dar conteaza doar ce pui la ac si nada libera , aici tin sa va contrazic , pentru ca este bine stiut , pe MV2 majoritatea exemplarelor "mai imbracate" i-si cauta siguranta si hrana in malul opus , de asemenea si prezentarea monturii si a nadei din jurul acesteia este alta, si tocmai de aceea va provoc :mrgreen: , amical fireste , sa postati si cea mai mare captura pe care o aveti pe MV2 , la pescuit "din mana" , desigur cantarita si confirmata de unul din paznicii baltii , dupa care...........mai vorbim. ;)
Daca incapatanarea dvs. este strict in sens productiv , si anume , in scopul de a mentine topicul cald si de a avea cat mai multi parteneri pescari pe balta in sezonul rece , atunci va inteleg , altfel miroase rau a "lauda de sine".
Apropo de rezultate , intentionati sa mai pescuiti anul acesta pe MV2 daca vremea si lipsa ghetii o va permite ??
D-le Petcu , se mai poate pescui anul acesta daca lacul se va dezgheta complet ??
Daca nu , felicitari d-l " Cel Nou " pentru castigarea primei editii a acestui concurs. <:-p <:-p

_________________
Caut salonta 18kg + pentru ......relatie de durata.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CONCURS "CAPTURA ANULUI 2011" pe lacul MV2
MesajScris: 08 Dec 2011, 21:20 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 20 Oct 2011, 22:12
Mesaje: 49
Localitate: Buc
Se vede clar ca nu ati citit cea ce am scris eu.
Am scris ca am vazut pe Mv2 multi dar multi pescari care arunca din mina pe malul celalalt fara probleme si de aici a plecat intrebarea mea care este diferenta dintre dus cu vaporasul si aruncarea ca eu sincer nu vad diferenta ..
Si ca sa va dau un alt exemplu cunosc un prieten care arunca din mina si care a facut concurs cu un alt prieten care planteaza , stiti rzultatul?
Cel care arunca din mina a cistigat fara probleme acel concurs si mi-a spus ca sunt invitatul lui la orice ora sa concureze la fel si cu mine.
Si sincer nu stiu ce sa mai cred ? Sa iau de bun cea ce spuneti unii ca e diferenta intre cel care planteaza si cel care arunca ? Daca este diferenta spuneti-mi si mie unde este acea diferenta cind s-a dovedit clar ca si cei care arunca din mina au aceleasi sanse ca cei care planteaza, dar depinde foarte mult de ce pui in ac si pe linga ac.
Mai scriu inca o data motivul pentru care eu nu arunc din mina , din cauza problemelor medicale la coloana nu pot face miscari de genul asta .
Referitor la poza cu somnul imi cer scuze adminstratorului dar i-am facut dovada celui care mi-a scris ca nu am prea vazut pesti mari ca am capturat acest somn de 38 kg si inca un amanunt si la pescuitul la somn tot cu barcuta care se vede in st pozei lucrez.
Partenerul meu de pescuit adica fiul meu de 26 de ani nu planteaza el lucreaza din mina si pot spune ca de multe ori ma intrece la capturi.
Stau si ma intreb din nou unde oare este acea inginfare de care sunt acuzat , si prin ce cred eu ca ma deosebesc de ceilalti pescari sincer eu cred ca este altceva dar in fine fiecare are dreptul la opinie.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CONCURS "CAPTURA ANULUI 2011" pe lacul MV2
MesajScris: 09 Dec 2011, 20:50 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 01 Feb 2011, 10:39
Mesaje: 28
Localitate: Bucuresti
Sincer nu prea am vazut multe partide de pescuit facute de dv pe acest lac si nu vad de ce va mai agitati. Pestele se prinde numai si numai daca mergi la pescuit .
Eu am mers in ultima perioada si de 4 ori pe saptamina la pescuit pe MV2 si de aceea va tot provoc , am fost si in ultima saptamina cind jumatate din lac erea inghetat , oare ne mai comparam?
Sa trecem mai departe referitor la aruncat si la plantatul cu barcuta imi puteti spune si mie care e diferenta?
Eu personal am vazut pescari pe MV2 care arunca din mina pe malul celalalt fara probleme si atunci unde este diferenta????

Pretene deja exagerezi grav .
1) Cum poti sa spui despre cineva ca NU PREA ai vazut multe partide facute de el pe acest lac ? Pai esti patron, paznic de stai acolo non stop si ai evidenta tuturor pescarilor care vin pe balta ? Sau te-ai luat dupa faptul ca daca nu are poze pe site inseamna ca nu merge des la pescut? La faptul ca merge de 5 ori pe saptamana dar inca nu are ce sa posteze, ca a prins un crap de 11-12kg care este la ordinea zilei si nu are rost sa mai posteze poza ?
2)Plantatul si aruncatul: Pai eu cand arunc pe malul opus dau cu o bila si maxim legat si un saculet cu 20g de pelete,spartura ......(ce are omul )si tu cu vaporasul ai o bila pe firul de par si inca 2 pumni de bile adica 200g care cad fix in jurul acului . Acum te intreb eu: Care P...a mea este diferenta ?
Am fost acum 2 sapt pe Mv2 si in dreapta mea aveam 3 persone cu vaporas .Ia gandeste-te tu cam cum este sa stai sa momesti sa incerci tot felul de nade,combinatii si vin ,,vaporenii'', unul se duce ,doua se intorc ...........este cam mare balacela ??????
3) Poti sa stai tu pe balta si 7 zile pe saptamana ca daca nu sti sa pescuiesti si unde sa cauti locul si ce sa schimbi si cand sa schimbi,degeaba stai cu toate ca si atunci cand le stii pe toate poti nimeri o zi nasoala .Te numesti pescar doar cu numele ca ai lanste,mulinete,minciog si ca esti pe balta .
Cu vaporasul poti cauta ,,locurile fierbinti''(stucturi,eventuale gropi) doar cu sonar pe el si daca mai pui si sonar chiar esti egal cu 0 in pescuit.

Oare ne mai comparam :?: <:-p


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CONCURS "CAPTURA ANULUI 2011" pe lacul MV2
MesajScris: 09 Dec 2011, 21:35 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 20 Oct 2011, 22:12
Mesaje: 49
Localitate: Buc
Eu consider ca aceea care tot batem pe mv2 ne stim unii cu altii si din acest motiv sustin ca anumiti scriitori de pe aici nu se vad pe la balta .
Referitor la cea ce sustii cu aruncatul sunt de acord cu anumite puncte dar sunt si puncte la care nu sunt de acord .
Hai sa le luam pe rind scriai ca aceeia care arunca din mina cauta simt si aleg locul potrivit , la MV2 nu e valabil asta fiindca de acest lac discutam si stii de ce?
Daca nu vii la ora 2 noaptea la balta sa apuci un loc mai in fata sa poti alege un loc prielnic esti tot la soarta si atunci daca ma nimeresc oriunde pe balta pt ce sa ma omor sa incer sa testez si sa nu imi caut scopul, adica sa prind cit mai multi pesti.
Si acum hai sa repet problema pe care am expus despre aruncat , am fost martor cind un amic al meu s-a distrat la un concurs in 2 cu un tip care planta si l-a facut praf cu tot cu barcuta lui si mi-a spus ca e dispus oricind sa faca concurs cu orcine care planteaza el aruncind din mina fara probleme.Oare sa fie prea inginfat????
Exista destule metode de a momi locul la ce distanta vrei asa ca tot nu vad difernta in afara de cea ce pui in ac si pe linga el.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CONCURS "CAPTURA ANULUI 2011" pe lacul MV2
MesajScris: 10 Dec 2011, 17:21 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 10 Mar 2011, 22:19
Mesaje: 54
Localitate: PLOIESTI
arsinel scrie:
Sincer nu prea am vazut multe partide de pescuit facute de dv pe acest lac si nu vad de ce va mai agitati. Pestele se prinde numai si numai daca mergi la pescuit .
Eu am mers in ultima perioada si de 4 ori pe saptamina la pescuit pe MV2 si de aceea va tot provoc , am fost si in ultima saptamina cind jumatate din lac erea inghetat , oare ne mai comparam?
Sa trecem mai departe referitor la aruncat si la plantatul cu barcuta imi puteti spune si mie care e diferenta?
Eu personal am vazut pescari pe MV2 care arunca din mina pe malul celalalt fara probleme si atunci unde este diferenta????

Pretene deja exagerezi grav .
1) Cum poti sa spui despre cineva ca NU PREA ai vazut multe partide facute de el pe acest lac ? Pai esti patron, paznic de stai acolo non stop si ai evidenta tuturor pescarilor care vin pe balta ? Sau te-ai luat dupa faptul ca daca nu are poze pe site inseamna ca nu merge des la pescut? La faptul ca merge de 5 ori pe saptamana dar inca nu are ce sa posteze, ca a prins un crap de 11-12kg care este la ordinea zilei si nu are rost sa mai posteze poza ?
2)Plantatul si aruncatul: Pai eu cand arunc pe malul opus dau cu o bila si maxim legat si un saculet cu 20g de pelete,spartura ......(ce are omul )si tu cu vaporasul ai o bila pe firul de par si inca 2 pumni de bile adica 200g care cad fix in jurul acului . Acum te intreb eu: Care P...a mea este diferenta ?
Am fost acum 2 sapt pe Mv2 si in dreapta mea aveam 3 persone cu vaporas .Ia gandeste-te tu cam cum este sa stai sa momesti sa incerci tot felul de nade,combinatii si vin ,,vaporenii'', unul se duce ,doua se intorc ...........este cam mare balacela ??????
3) Poti sa stai tu pe balta si 7 zile pe saptamana ca daca nu sti sa pescuiesti si unde sa cauti locul si ce sa schimbi si cand sa schimbi,degeaba stai cu toate ca si atunci cand le stii pe toate poti nimeri o zi nasoala .Te numesti pescar doar cu numele ca ai lanste,mulinete,minciog si ca esti pe balta .
Cu vaporasul poti cauta ,,locurile fierbinti''(stucturi,eventuale gropi) doar cu sonar pe el si daca mai pui si sonar chiar esti egal cu 0 in pescuit.

Oare ne mai comparam :?: <:-p

iti racesti gura(tastatura)degeaba ,n-ai cu cine :-&


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CONCURS "CAPTURA ANULUI 2011" pe lacul MV2
MesajScris: 10 Dec 2011, 19:04 
Neconectat

Membru din: 15 Feb 2011, 21:51
Mesaje: 13
Marusica, lasati-l fratilor poate se vindeca pana la revel!

Fir intins!!!!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CONCURS "CAPTURA ANULUI 2011" pe lacul MV2
MesajScris: 11 Dec 2011, 18:31 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 10 Mar 2011, 22:19
Mesaje: 54
Localitate: PLOIESTI
costi-2001 scrie:
Marusica, lasati-l fratilor poate se vindeca pana la revel!

Fir intins!!!!

la care revelion :?: 2020 poate X(


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 105 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Următorul

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Bing [Bot] şi 4 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Template made by DEVPPL - Translation/Traducere: phpBB România