MV2
 
Acum este 28 Apr 2024, 22:22

Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 105 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 11  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: CONCURS "CAPTURA ANULUI 2011" pe lacul MV2
MesajScris: 29 Oct 2011, 20:49 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 20 Oct 2011, 22:12
Mesaje: 49
Localitate: Buc
Pt Costi -- Sincer nu vad de ce te agiti atit ? Cea ce spui este ce-a mai mare MINCIUNA . Si ca sa terminam cu polemica va spun inca o data Dl Victor a fost la balta la citeva ore adica in jurul orei 14-15 cind a venit masina cu peste pentru populare , si ia fost confirmat de catre paznicul care a facut cintarirea, greutatea capturii 17,750.
Chiar Dl Victor a venit personal la noi si m-a felicitat pentru pestele prins.Daca vrei poti verifica ca nu am nici ce-a mai mica legatura de prietenie sau rudenie cu Dl Victor nu suntem nici macar din Bucuresti sunt din Alexandria Asa ca dl Costi regret ca te zbati atit in zadar sa ma denigrezi , si mai e ceva au fost destui martori la fata locului care pot confirma . E ca la fotbal anul asta provincia e pe locul 1. Anul asta a fost anul meu am prins somn de 38 de kg , somn de 18 kg , crap salonta de 14,5 kg . cteno de 13,5 kg .
Si va mai repet inca o data celor care va consumati atit , propuneti sa se faca cintarirea dupa ce s-ar vedea in poze si atunci va fi altul care are captura .
Am vazut crap de 9,5 kg care arata in poze de 20kg fara probleme , problema mea este ca nu stiu sa tin pestele la poze sa para imens am pozat cum am putut sa il tin in brate cu frica sa nu il ranesc fiindca nu puteam sa il tin , am fost ajutat de fiul meu si inca o persoana care l-au ridicat din ambele parti sa il pot tine mai ca lumea.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CONCURS "CAPTURA ANULUI 2011" pe lacul MV2
MesajScris: 29 Oct 2011, 21:09 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 25 Ian 2011, 20:29
Mesaje: 27
Localitate: Bucuresti
Eu cred ca dv.va consumati cel m-ai mult :lol: :lol: :lol:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CONCURS "CAPTURA ANULUI 2011" pe lacul MV2
MesajScris: 29 Oct 2011, 23:09 
Neconectat

Membru din: 03 Apr 2011, 11:10
Mesaje: 12
alo...cel dintai?...ne lasi cu anul tau si capturile alea mirobolante? Ca m-am plictisit sa tot citesc despre ele. Erai mai adevarat daca nu te inflamai atat si nu te mai repetai cu "anul meu" si capturile alea incredibile.Nici nu am mai auzit de pesti asa mari....sunt socat!!! Mai ales de salonta aia de 14 kile de care MV2 e plina.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CONCURS "CAPTURA ANULUI 2011" pe lacul MV2
MesajScris: 30 Oct 2011, 11:40 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 20 Oct 2011, 22:12
Mesaje: 49
Localitate: Buc
Dl sorin ati spus un mare adevar asa este cum spui Moara Vlasiei are foarte foarte multi crapi de 14 kg singura problema este ???? Pestele este sub apa asa ca nu prea am vazut multi pescari care au prins pe cei de 14 kg asa ca SCUZE .
Referitor la capturile mele mindria mea este ca am prins asemenea peste pe balti fara nici cel mai mic renume adica nu m-am dus la pomul laudat sa prind cel mai ce peste .Am mers pe balti care cu siguranta unii nici nu le iau in seama . Vroiam sa spun ca virsta mea si multi , multi ani de cind pescuiesc m-au invatat anumite secrete ale unor balti si de aceea am tot incercat sa imi dovedesc mie ca cea ce stiu si am invatat in peste 40 de ani de pescuit ma ajuta sa mai prind si eu cite un pestisor mai rasarit.
Si am o rugaminte hai sa terminam cu polemica sa lasam pe cei abilitati sa decida cine si ce va fi nr 1 la captura anului 2011.
Si dau un sfat tuturor pina va ingheta apa pe Moara Vlasiei mai sunt destule zile asa ca urez tuturor acelor care merg si acum la pescuit pe acesta balta FIR INTINS si sa prinda pestele de 32 de kg.
Problema este ca multi din cei care scriu pe aici merg la pescuit mai rarut si cum sa ai capturi daca mergi la peste 1 data pe luna ?
Eu as propune un premiu din partea Conducerii acestei balti pentru persoana care a fost de cele mai multe ori la pescuit pe acesta balta intr-un an, acela merita un premiu chiar daca nu a prins capturi.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CONCURS "CAPTURA ANULUI 2011" pe lacul MV2
MesajScris: 30 Oct 2011, 20:42 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 01 Feb 2011, 10:39
Mesaje: 28
Localitate: Bucuresti
Alexandru Cristescu -Crap 17,757kg
Data Partidei 18-19.10.2011-24h
Standul 19
Martori: Dl Petre Vasile ,Mitu Daniel si inca un baiat Andrei ..


Fişiere ataşate:
17,757kg.jpg
17,757kg.jpg [ 79.91 KiB | Vizualizat de 7498 ori ]
Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CONCURS "CAPTURA ANULUI 2011" pe lacul MV2
MesajScris: 31 Oct 2011, 10:26 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 25 Ian 2011, 02:28
Mesaje: 1583
Fotografia trebuie sa fie insotita de:

1. Numele pescarului
2. Greutatea pesteluI
3. Data la care a fost capturat pestele

4. Martor - martorul trebuie sa fie unul din paznicii lacului MV2; numai capturile cantarite de paznici sunt acceptate in concurs

_________________
Victoras Petcu
www.moaravlasiei2.ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CONCURS "CAPTURA ANULUI 2011" pe lacul MV2
MesajScris: 02 Noi 2011, 09:38 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 20 Oct 2011, 22:12
Mesaje: 49
Localitate: Buc
Postarea anterioara este facuta clar impotriva mea si este facuta a ironie si este mina celor de la MINCINOSII, ORICUM NU ESTE O SUPARARE DACA VRE-UN COLEG MA VA DEPASII .
Dar ca sa se lamureasca toata lumea despre ca erea facatura am discutat cu ClauMar si ei mi-au spus ca nu exista cintar care sa cintareasca cu 3 ZECIMALE si mai ales cintarele de pe Moara Vlasiei sunt cintare electronice obisnuite .Deci erea clar nu avea cum sa aiba pestele 17,757 ce dragu erea cintarul bunici din bucatarie Deci se vede clar ca este ironie ma depasise cu 7 grame ca in desene animate .Si mai erea ceva de ris omul a fost la pescuit inaintea datei mele 18-19 oct si a postat pe 30 oct . postarea mea erea din 20 oct .Oricum pe Moara Vlasiei ieri 1 Noe nimeni nu stia sa ma fi depasit 17.750 asta ma refer la paznici care s-au schimbat in cele 2 zile cit am fost la pescuit 31oct -1 noe.
Multumesc pe aceasta cale dl. Petcu care doreste corectitudine si care a observat imediat ca este o minciuna sau sa spunem mai frumos o gluma proasta .
Oricum Dl Petcu ar fi stiut imediat daca cel ce postat ar fi prins in aceea data acel peste si ar fi fost contabilizat si cintarit cum erea corect de catre paznicul de tura .
LA pestele prins de mine a fost simplu a avut 19,100 cu salteaua s-a cintarit salteaua care a avut 1,350 si au ramas 17,750 kg nu ca cel din postarea anterioara chiar hazlie 17,757 noroc ca sunt oameni care mai stiu ce insemna un cintar de pescuit drac :O)


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CONCURS "CAPTURA ANULUI 2011" pe lacul MV2
MesajScris: 02 Noi 2011, 15:09 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 08 Feb 2011, 13:06
Mesaje: 23
Vă propun un test.
Puteţi aprecia greutatea acestui crap ??
Ei ??

Imagine

Imagine


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CONCURS "CAPTURA ANULUI 2011" pe lacul MV2
MesajScris: 02 Noi 2011, 17:10 
Neconectat

Membru din: 03 Apr 2011, 11:10
Mesaje: 12
9-11 kg?


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CONCURS "CAPTURA ANULUI 2011" pe lacul MV2
MesajScris: 02 Noi 2011, 19:42 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 08 Feb 2011, 13:06
Mesaje: 23
sorinD scrie:
9-11 kg?



Aştept şi alte păreri.
Mulţumesc pentru încercare.


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 105 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 11  Următorul

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 31 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Template made by DEVPPL - Translation/Traducere: phpBB România