MV2
 
Acum este 28 Mar 2024, 22:18

Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 15 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: pentru a evita eventualele discutii
MesajScris: 26 Ian 2012, 12:55 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 20 Oct 2011, 22:12
Mesaje: 49
Localitate: Buc
Dl . Rechinul , nu esti de parere ca daca vi la pescuit trebuie sa ai si ceva conditii? De fiecare data cind am mers la MV2 dar de fiecare data au fost discutii de genul asta referitoare la aruncat unul peste altul.E normal asa?? Sau la MV2 trebuie sa vina numai si numai profesionisti CA TINE .
Normal si foarte firesc este sa fie delimitat cel putin vizual locul in care trebuie sa arunci si sa pescuiesti. De ce sa nu fie evitate tot felul de reprosuri??? De ce ?? Pt citiva pari infipti in malul de vis a vis cu nr locului care trebuie sa arunce pe locul ala trebuie sa se faca un circ ?? Investitia este foarte mica si mai ales acum cind lacul este inghetat se pot infige in malul de vis a vis cite un par cu o placuta , simplu .In felul asta vedem si noi ca intradevar domnul Petcu se preocupa si de noi cei mai ne-profesionisti darrrrrrrrrrrrrr care venimi cu multa si mare placere pe MV2 .
Sunt suta la suta convins ca dl Petcu va rezolva si aceasta cerinta a noastra .


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: pentru a evita eventualele discutii
MesajScris: 27 Ian 2012, 09:53 
Neconectat

Membru din: 27 Ian 2011, 18:06
Mesaje: 12
Pentru utilizatorul Criss sa stii ca am un job care nu imi permite sa stau la pescuit atat cat as vrea si tocmai de aceea cand prind o zi libera in timpul saptamanii vin pe balta sa ma relaxez la o partida de pescuit pe Moara . Pentru dl Celnou sa stiti ca nu sunt profesionist dar ma descurc binisor la acest sport iar daca se vor pune balize sau stalpi si pescarii nu vor respecta culoarele de pescuit ce se va intimpla vor fi rugati sa stranga si sa plece acasa dupa ce li sa incasat taxa sau inainte sa incaseze paznicu taxa pescari vor trebui sa demonstreze practic ca arunca in dreptul locului marcat. Trebuie sa intelegem ca pentru dl Petcu Moara Vlasiei este o afacere care trebuie sa creeze profit iar profitul nu se realizeaza prin micsorarea locurilor de pescuit si sa fim realisti investitii sau facut in fiecare an si balta arata foarte bine si este plina de peste.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: pentru a evita eventualele discutii
MesajScris: 27 Ian 2012, 11:41 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 20 Oct 2011, 22:12
Mesaje: 49
Localitate: Buc
Sunt de acord cu tot cea ce scrie dl Rechinul dar intreb daca la pontoane exista spatiu suficient de pescuit si poti fi cit de incepator ca tot nu dai peste vecini la restul de locuri de ce nu s-ar marca pe malul de vis a vis ??? De ce sa nu fie evitate tot felul de discutii?? De ce sa nu fie liniste pe balta ca te duci la sf de sapt. sau in cursul sapt. ?? De ce sa ne uitam, chioris unul la altul pe balta in loc sa discutam sau sa bem o bere?? Cu siguranta ca Dl. Petcu va tine cont de prounerea si rugamintea noastra .
Si uite ca sa nu mai fie atitea discutii eu propun altceva , HAIDETI SA VOTAM DACA DORIM SA SE MARCHEZE PE MALUL DE VIS A VIS FIECARE LOC DE PESCUIT .
Dupa vot dl Petcu va face cum crede dinsul de cuvinta .
Eu votez pentru marcharea locurilor de pescuit .


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: pentru a evita eventualele discutii
MesajScris: 27 Ian 2012, 17:27 
Neconectat

Membru din: 05 Aug 2011, 13:27
Mesaje: 16
rechinul74 scrie:
Pentru utilizatorul Criss sa stii ca am un job care nu imi permite sa stau la pescuit atat cat as vrea si tocmai de aceea cand prind o zi libera in timpul saptamanii vin pe balta sa ma relaxez la o partida de pescuit pe Moara . Pentru dl Celnou sa stiti ca nu sunt profesionist dar ma descurc binisor la acest sport iar daca se vor pune balize sau stalpi si pescarii nu vor respecta culoarele de pescuit ce se va intimpla vor fi rugati sa stranga si sa plece acasa dupa ce li sa incasat taxa sau inainte sa incaseze paznicu taxa pescari vor trebui sa demonstreze practic ca arunca in dreptul locului marcat. Trebuie sa intelegem ca pentru dl Petcu Moara Vlasiei este o afacere care trebuie sa creeze profit iar profitul nu se realizeaza prin micsorarea locurilor de pescuit si sa fim realisti investitii sau facut in fiecare an si balta arata foarte bine si este plina de peste.


Ti-a mai zis cineva ca nu toti avem parte de zile libere in timpul saptamanii chiar daca ar insemna o zi pe luna ar fi perfect, dar nu avem parte de asa ceva. Nu mai gandi doar din punctul tau de vedere


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: pentru a evita eventualele discutii
MesajScris: 28 Ian 2012, 19:10 
Neconectat

Membru din: 15 Ian 2012, 22:03
Mesaje: 5
Aici nu este vorba despre pescari experimentati sau nu . Toti avem aceiasi pasiune PESTELE
Trebuie sa intelegem si pe uni si pe alti finca toata lumea a plecat de la zero si a intimpinat aceleasi probleme ;NU VREA NIMENI BARCUTE" ,toti ,venim sa ne relaxam si deaceea tocmai domnii PROFESIONISTI genul domnului de mai sus ar trebui sa inteleaga mai bine Credeam ca exzista FAIR PLAY in pescuit
Nu cred ca e o chestie asa costisitoare financiar incit sa nu se poata rezolva Sa tinem cont ca vin si pescari din tara care vor sa se simta bine , si daca intimpina astfel de probleme ce ar putea sa spuna despre o asa partida
TOATA LUMEA ARE DREPTUL LA PESCUIT


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 15 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Bing [Bot] şi 2 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Template made by DEVPPL - Translation/Traducere: phpBB România